Czterdzieste spotkanie PLSSUG we Wrocławiu. Mała ta rocznica, niezbyt okrągła ale zawsze. W marcu uda nam się zrealizować troszeczkę inny schemat, o którym kilka osób wspomniało (dzięi Kamil i Romek). Tak więc na chwilę obecną mamy czterech/pięciu prelegentów w tym jedną prelegentkę i kilka ciekawych tematów do poznania. SQL Snacks to motyw przewodni, a na każde ciastko (tudzież przegryzkę) z tego zestawu przeznaczymy dwadzieścia minut – ani mniej, ani więcej. Tak więc mamy nadzieję, że nasi prelegenci ustawią sobie czasomierze. A my zajmiemy się czasoumilaczami, czyli będziemy słuchać i podziwiać.
AGENDA:
17:15 – 17:30 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii
17:30 – 17:45 | Dzień Dobry PLSSUG | Tobiasz Koprowski i kolektyw
17:45 – 18:05 | Co nowego w PLSSUG i okolicach | Tobiasz Koprowski
18:05 – 18:45 | SQL Snacks – część pierwsza | coś dla fanów BI
Kamil Nowiński – CSV w SSIS – czyli niespodzianki od plików płaskich w SQL Server (20 minut)
Łukasz Grześ – Dimension merge SCD CP – implementacje (nie tylko) standardowe (20 minut)
18:45 – 19:20 | Networking, pizza (tym razem już zamówiona)
19:20 – 20:00 | SQL Snacks – część druga | coś dla fanów ADM
Honorata Prokop – Partycjonowanie w PostgreSQL (20 minut)
Karol Kaim – Spitter Bar, Incremental Search w SSMS (20 minut)
20:10 – 20:30 | SQL Snacks – część trzecia | coś mieszanego
Tobiasz Koprowski – Four SQL Server post installation tasks (20 minut)
20:30 – 20:45 | Dyskusja, q&a, komentarze
20:45 – 20:55 | Zakończenie, upominki
Na spotkanie oczywiście obowiązuje rejestracja, a samo spotkanie jest jak zawsze darmowe.
Szczegóły dotyczące prelegentów i sesji…
Prelegenci:
Kamil Nowiński – Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat baz danych SQL Server (MCITP, MCP, MCTS). Obecnie, jako niezależny konsultant, w roli architekta pracuje przy budowie hurtowni danych dla Ministerstwa Finansów w programie e-Cło. W stowarzyszeniu PLSSUG od kilku lat, od roku 2012 jako współorganizator SQLDay – corocznych spotkań miłośników SQL Servera we Wrocławiu.
Honorata Prokop – Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Na początku kariery została rzucona na głęboką wodę, projektowała i implementowała zaawansowane pakiety w SSIS dla potrzeb audytu, zajmowała się migracją baz danych. Po godzinach zaprojektowała i wdrożyła system kontroli narzędzi w firmie produkcyjnej napisany w C# i działający pod bazą MS SQL Server. Od prawie dwóch lat związana jest z branżą windykacyjną, gdzie rozwija autorski system wspomagający realizację procesów biznesowych. Głównym obszarem, jakim się obecnie zajmuje, jest rozwój funkcjonalności na potrzeby systemu FK pod kątem przyszłej implementacji hurtowni danych. W najbliższym czasie będzie uczestniczyć w nowym wewnątrz firmowym projekcie budowania hurtowni danych opartej na bazie PostgreSQL, gdzie narzędziem wykorzystywanym do zasilania hurtowni będzie Pentaho Data Integration (PDI).
Łukasz Grześ – Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pierwsze aplikacje zaczął implementować pod koniec lat 90-tych. Z perspektywy czasu były to proste programy napisane w C. Nad bazami danych zaciekle pracuje od kilku lat. Wcześniej projektował aplikacje multimedialne, które z bazą danych nie miały zbyt wiele wspólnego. Podczas ponad 3 letniej pracy w firmie Donako, która wytwarza i dostarcza komponenty i narzędzia do produkcji maszyn elektrycznych wypracował nowe standardy i nową jakość raportowania. Zajmuje się głównie developingiem Business Intelligence (SSIS, SSAS). Również okazyjnie projektuje i implementuje raporty statyczne (SSRS, corVu, raporty wewnętrzne MFG/PRO). Zdarza mu się czasem „skrobnąć” workflowy w .NET Framework (C#) osadzone na autorskim systemie intranetowym
Karol Kaim – Absolwent Politechniki Wrocławskiej, w branży IT od ponad pięciu lat, od początku mocno związany z bazami danych. Szczęśliwie zatrudniowy w Infusion, która to firma łaskawie udostępnia jego wiedzę i umiejętności dużej korporacji finansowej, gdzie dba o rozwój aplikacji opierającej się na danych. Oprócz tego szczęśliwy mąż, tata i posiadacz dwóch kotów.
Tobiasz Koprowski – od kilku lat prowadzący z mozołem, czasem trochę słomianym zapałem ale z dobrymi chęciami (choć nimi piekło jest wybrukowane) wrocławską grupę sympatyków SQL Server, udzielajacy sie też na innych polach i w innych grupach oraz w innych krajach.
Abstrakty sesji:
Więcej czasu zabrałoby napisanie abstraktów, więc trzeba po prostu przyjśc i posłuchać.
LOGISTYKA:
KIEDY: 19 marca 2014 od 17:30
GDZIE: Altkom Akademii we Wrocławiu – Pl. J.Bema 2C wejscie 3
REJESTRACJA: https://40spotkanieplssugwroclaw.eventbrite.com