40. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń

2019-04-11 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

Zapraszamy na 40. spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń.

Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację na  meetup.

Czas i miejsce:
środa 24 kwietnia 2019, 18:00
Bydgoszcz, Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3

Agenda:

18:00 – 18:10 Wprowadzenie

18:10 – 19:00 Mariusz Wójcik “Poziomy izolacji w SQL Serwerze i niebezpieczeństwa z nimi związane”

19:00 – 19:15 Networking

19:15 – 20:00 Andrzej Pyskir “Czy można nauczyć komputer znajdować budynki na zdjęciach satelitarnych?”

O wystąpieniach:

Mariusz Wójcik “Poziomy izolacji w SQL Serwerze i niebezpieczeństwa z nimi związane”
Codzienna praca z SQL Serverem wiąże się z wieloma wyzwaniami, szczególnie gdy kilka równoległych transakcji próbuje modyfikować dane. Prędzej czy później natkniemy się na problemy – część danych w dziwny sposób zniknie, część niespodziewanie się zmieni i ostatecznie może się okazać, że decyzje biznesowe podejmujemy w oparciu o błędne dane.

Podczas prezentacji opowiem w jaki sposób SQL Server broni się przed takimi sytuacjami, a na praktycznych przykładach wyjaśnię jak sterować tymi mechanizmami oraz jakie są ich wady i zalety.

Andrzej Pyskir “Czy można nauczyć komputer znajdować budynki na zdjęciach satelitarnych?”

Przedstawię zarys tego, do czego można używać sieci neuronowych w kontekście obrazów – klasyfikacja, detekcja i segmentacja. Skupię się na segmentacji obiektów na przykładzie znajdowania budynków na zdjęciach satelitarnych w konkursie Mapping Challenge i pokażę kilka pomysłów na usprawnienie modelu. Następnie pokażę, jak taki model pracuje na zdjęciach różnych miast z Google Maps i omówię warunki potrzebne do wytrenowania dobrego modelu.

Andrzej Pyskir
Klasyczny warszawski słoik pochodzący z Bydgoszczy. Po uniwersyteckich przygodach z mechatroniką i fizyką zająłem się data science i od ponad roku pracuję w deepsense.ai jako data scientist. Oprócz udziału w projektach prowadziłem warsztaty, zajęcia z uczenia maszynowego na UW oraz wraz z zespołem wygrałem Mapping Challenge, o którym będę mówił.