39. Spotkanie PLSSUG Lublin

2016-09-20 Agnieszka Cieplak Lublin, Spotkania

Zapraszamy na pierwsze, powakacyjne spotkanie lubelskiej grupy! Odbędzie się ono w Lubelskim Inkubatorze Technologii Informatycznych na ul. Związkowej 26 w Lublinie. Zaczynamy o godzinie 17:00.

Agenda:

1. “Analiza danych na przykładzie regresji liniowej w języku R”

Proces przetwarzania i analizy danych jest zależny od rodzaju danych oraz stawianych problemów, może to oznaczać użycie metod statystycznych, eksploracji danych i innych technik do uzyskania na podstawie danych użytecznych informacji i wniosków. Podczas prezentacji powiemy krótko o języku R, pokażemy sposób instalacji (ładowania) pakietów w R, sposób wczytywania danych zewnętrznych, a następnie omówimy sposób realizacji regresji liniowej oraz metodę znalezienia modelu optymalnego regresji w środowisku R, model regresji opiszemy formułą. W czasie prezentacji przejdziemy również do praktycznego pokazu techniki regresji.

Robert Mitura – MCP, MCTS, MCITP, MCSA. Na co dzień zajmuję się wsparciem użytkowników oraz administracją serwerów opartych o technologię Microsoft Windows w jednostce administracji publicznej. Pasjonat informatyki, interesuje się rozwiązaniami serwerowymi oraz eksploracją danych.
Technologie firmy Microsoft wykorzystuje w pracy zawodowej od 2006 roku.

2. “NULL absolutny”

Wielu programistów oraz specjalistów od baz danych ma niezbyt przyjazne myśli kiedy widzą wartość NULL. Wiedzą, że ona istnieje i że nic nie znaczy. Dowiedzmy sie nieco więcej o 3VL, opcjach sesji i bazy danych, dedykowanych funkcjach, sortowaniu, filtrowaniu, indeksowaniu, złączaniu, grupowaniu, niespodziankach, itp. Moja sesja przybliży Wam jak SQL Server radzi sobie z wartością NULL.

Hubert Kobierzewski – Konsultant BI w Codec Systems (a.k.a. Codec-dss). Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Polish SQL Server User Group.

Rejestracja — wstęp wolny, ale z powodów ograniczeń lokalowych bardzo prosimy o rejestrację: http://www.meetup.com/PLSSUG/events/233949961/

Do zobaczenia!