38. Spotkanie ŚRGM i PLSSUG Katowice

2012-09-12 Szelor Katowice, News, Spotkania

Po wakacyjnej przerwie wracamy do gry! Przygotowaliśmy dla was 2 (ciekawe) sesje które poprowadzą Marcin Szeliga i Wojciech Poniatowski. Marcin szykuje jak zawsze bardzo ciekawy temat bazodanowy o nowej odsłonie SQL Server 2012, z kolei Wojtek wprowadzi nas w świat Windows 8 z perspektywy programisty.

Lokalizacja

Kamsoft SA
ul. 1-go maja 133
40-235 Katowice

Poziom -1, sala kinowa


Rejestracja

Prosimy o rejestrowanie się na stronie spotkania:

Agenda

17:30 –   18:00 Rejestracja
18:00 –   18:10 Wstęp,   sprawy organizacyjne
18:10 –   19:25 Windows 8 oczami programisty .NET  (Wojciech   Poniatowski)
19:25 – 19:35 Przerwa
19:35 – 20:50 SQL Server 2012 — Efektywne przechowywanie i przetwarzanie dokumentów (Marcin Szeliga)
20:50 – 21:00 Losowanie nagród, zakończenie spotkania

Opis sesji:

Wojciech Poniatowski | Windows 8 oczami programisty .NET

Windows 8 na horyzoncie, a wraz z nim nowy framework Windows Runtime i nowy interfejs Metro / Modern UI. Podczas sesji przedstawię jak zmienił się nowy system operacyjny oraz Visual Studio. Dowiesz się też, które z Twoich umiejętności możesz wykorzystać by tworzyć nowe aplikacji dla Windows Store.

Marcin Szeliga | SQL Server 2012 – Efektywne przechowywanie i przetwarzanie dokumentów

Przechowywanie dużych obiektów binarnych w plikach bazodanowych jest rozwiązaniem wygodnym, ale nieoptymalnym, nie tylko ze względu na ograniczoną wydajność ich odczytywania i zapisywania, ale również z powodu niekorzystnego wpływu na wydajność pozostałych operacji. Podczas odczytywania duże obiekty binarne, tak samo jak pozostałe dane, są buforowane zajmując znaczną część przydzielonej serwerowi SQL pamięci, a ich aktualizacja jest przyczyną znacznej fragmentacji plików bazodanowych. Serwer SQL 2012 rozwiązuje ten problem za pomocą atrybutu Filestream i tabel plikowych.

Natomiast przeszukiwanie dokumentów (takich jak pliki .docx, .pdf czy .xml) za pomocą standardowych operatorów języka T-SQL jest nie tylko niewydajne, ale również mało funkcjonalne. Ten problem rozwiązuje zintegrowana z serwerem SQL usługa wyszukiwania pełnotekstowego, w wersji 2012 wzbogacona o funkcję wyszukiwania na podstawie atrybutów (np. tytułów czy autorów dokumentów), oraz funkcję wyszukiwania semantycznego.

Zapraszam wszystkich, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości serwera SQL 2012 w zakresie przechowywania i przetwarzania dokumentów — wyciśnij serwer SQL !

Pozdrawiamy

Zespół Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft i PLSSUG Katowice