37. Spotkanie PLSSUG Wrocław

2013-11-14 Anorak Spotkania, Wrocław

LOGO__27meetWROListopadowa spotkanie Polskiej Grupy Użytkowników SQL Serwer poświęcone będzie sztuczkom przydatnym zarówno administratorom jak i deweloperom. Dwie sesja – mamy nadzieje, że z pytaniami i odpowiedziami – poprowadzą tym razem lokalni, znani, stali uczestnicy naszych spotkań.

AGENDA:
17:15 – 17:30 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii
17:30 – 17:45 | Dzień Dobry PLSSUG | Tobiasz Koprowski i kolektyw
17:45 – 18:05 | Co nowego w PLSSUG i okolicach | Tobiasz Koprowski
18:05 – 19:05 | Szpieg z krainy bazy danych, czyli Change Tracking w służbie MSSQL | Kamil Nowiński
19:05 – 19:35 | Networking,
19:35 – 20:35 | Projekt bazy danych w Visual Studio i możliwości wersjonowania kodu bazy | Roman Czarko-Wasiutycz
20:35 – 20:55 | Dyskusja, zakończenie, upominki

Prelegenci:
Kamil Nowiński – Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pasjonat baz danych SQL Server (MCITP, MCP, MCTS). Pierwsze szlify w programowaniu nabywał jako nastolatek na 8-bitowym Atari, programując w Assemblerze. Znany na ówczesnej “scenie” jako koder wrocławskiej grupy “Pentagram”. W końcówce ubiegłego wieku rozpoczął programowanie w Visual Basicu 6 oraz Microsoft SQL Server 2000. Pracując dla rynku motoryzacyjnego w firmie SoftVig zdobywał doświadczenie w kolejnych wersjach silnika bazodanowego firmy z Redmond oraz programowaniu w .NET Framework (VB.NET). Jako współzałożyciel spółki Sertum był głównym projektantem i programistą platformy handlowej, dla rynku farmaceutycznego, zbudowanej w architekturze trójwarstwowej opartej na SQL Server 2008, Visual Studio 2008 i języku C#. Doświadczenie zdobywane jako administrator baz danych oraz optymalizacja dużych baz danych po wielu latach skłoniły do potwierdzenia umiejętności certyfikatami Microsoft w dziedzinie SQL Server, a także sprowokowały do dalszego poszerzania wiedzy w kierunku hurtowni danych, narzędzi Integration, Reporting, Analysis Services. Obecnie, jako niezależny konsultant, w roli architekta pracuje przy budowie hurtowni danych dla Ministerstwa Finansów w programie e-Cło. W stowarzyszeniu PLSSUG od kilku lat, od roku 2012 jako współorganizator SQLDay – corocznych spotkań miłośników SQL Servera we Wrocławiu.

Roman Czarko-Wasiutycz – Od ponad 10 lat zbiera doświadczenia związane z technologiami Microsoftu. Poczynając od developera PHP i C#, administratora SharePoint poprzez administrację bazami Microsoft SQL Server na rozwijaniu hurtowni danych kończąc. Posiadacz tytułów: MCTS, MCSA: SQL Server 2012, MCSE: Business Intelligence. Członek zarządu Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server PLSSUG. Wolnotariusz oraz współorganizator ostatnich konferencji SQLDay. Prywatnie fan gier komputerowych, współtwórca i przez 2,5 roku administrator witryny największego Polskiego klanu Battlefield: ModernHussary.pl

Abstrakt sesji:
Title: Szpieg z krainy bazy danych, czyli Change Tracking w służbie MSSQL
Abstract: Nie najnowszy już (pierwsza odsłona w SQL Server 2008) mechanizm śledzenia zmian jest stosunkowo mało znany. Podczas tej sesji przyjrzymy się mu bliżej – na czym polega, co naprawdę śledzi, od czego zależy, czym różni się od Change Data Capture. Podsumowując postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytanie – czy w praktyce do czegoś się przyda? Garść teorii, kilogram praktyki oraz szczypta humoru – tego możecie spodziewać się na tej sesji. Zapraszam..

Title: Projekt bazy danych w Visual Studio i możliwości wersjonowania kodu bazy
Abstract: Na sesji zaprezentujemy zastosowanie projektu bazodanowego w Visual Studio do wersjonowania struktury bazy danych, rozwiązywania konfliktów pomiędzy różnymi wersjami oraz publikowanie zmian w bazie na wybrane środowiska. .
Tym razem obie sesja na żywo, interakcyjnie i z prelegentami przy tablicy (lub komputerze). Na spotkanie oczywiście obowiązuje REJESTRACJA, a samo spotkanie jest jak zawsze darmowe.