37. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń

2019-02-13 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

Zapraszamy na 37. spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń. Będzie to pierwsze spotkanie w Bydgoszczy od dłuższego czasu. Bydgoskie spotkania oprócz SQL-a będą poświęcone również uczeniu maszynowemu.

Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację na naszej nowej grupie meetup.

Czas i miejsce:

środa 27 lutego 2019, 18:00
Bydgoszcz, Biblioteka UKW, Karola Szymanowskiego 3

Agenda:

18:00 – 18:15 Wprowadzenie

18:15 – 19:00 Tomasz Waloszek, Jakie możliwości daje nam nowa wersja SQL Server

19:00 – 19:15 Networking

19:15 – 20:00 Patryk Miziuła, Uczenie maszynowe – jak zacząć

Po wykładach zapraszamy na 20:15 do Bierhalle (Jagiellońska 41) na poczęstunek i integrację!

O wystąpieniach:

Tomasz Waloszek, Jakie możliwości daje nam nowa wersja SQL Server

Coraz więcej mówi się o nowej wersji SQL Server 2019, przywitała nas ona kilkoma ciekawymi nowościami. W czasie spotkania postaram się omówić najważniejsze z nich. Opowiem między innymi o tym co to jest batch mode on Rowstore, wsparciu dla UTF-8 czy użyciu inteligentnego przetwarzania zapytań, które znacznie wpływa na ich poprawę wydajności.

Tomek jest liderem bydgosko-toruńskiej grupy Data Community. SQL Serverem zajmuje się siedmiu lat od wersji 2008. Pracując jako administrator, programista swoje umiejętności potwierdził zdobywając certyfikaty MCP, MCSA, MCSE Data Management and Analytics . Na co dzień pracuje jako konsultant Business Intelligence.
Prywatnie miłośnik sportów walki oraz treningów siłowych metodyką hardstyle.

Patryk Miziuła, Uczenie maszynowe – jak zacząć

Wykład będzie kontynuacją mojego wystąpienia na Bydgoszcz JUG meetup #18: https://www.youtube.com/watch?v=Qb67Lfq1igM

Wtedy mówiłem dość oględnie o tym, czym jest uczenie maszynowe i czego za jego pomocą dokonano ostatnimi czasy. Tym razem skupię się na prezentacji podstawowych narzędzi wygodnych w prototypowaniu modeli uczenia maszynowego, przedstawię kody rozwiązujące przykładowe zagadnienia dla danych tabelarycznych i obrazów i wskażę linki do miejsc przydatnych w dalszej nauce.

Patryk po obronie doktoratu z matematyki pracował jakiś czas na uczelni. Potem postanowił spróbować swoich sił w uczeniu maszynowym. Został data scientistem w deepsense.ai, uczestniczył w projektach dotyczących m.in. kryminologii i medycyny. Od roku prowadzi również warsztaty i wykłady z uczenia maszynowego dla firm i uczelni na całym świecie. Od stycznia 2019 pomaga w rozkręcaniu biura deepsense.ai w Bydgoszczy