36. Spotkanie DC Bydgoszcz i Toruń

2019-01-30 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

Jeszcze emocje dobrze nie opadną po SQLSaturday w Krakowie, a my zapraszamy Was na spotkanie naszej grupy. Spotykamy się w Toruniu we wtorek 12 lutego o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń.

Agenda:

17:00 – 18:15 — “Poziomy izolacji w SQL Serwerze i niebezpieczeństwa z nimi związane – Mariusz Wójcik
18:15- 18:30 – Przerwa, Networking, pizza time
18:30 – 19:30 – “Jak korzystać z trybu przetwarzania Batch mode on row store” Tomasz Waloszek

 

Poziomy izolacji w SQL Serwerze i niebezpieczeństwa z nimi związane

Codzienna praca z SQL Serverem wiąże się z wieloma wyzwaniami, szczególnie gdy kilka równoległych transakcji próbuje modyfikować dane. Prędzej czy później natkniemy się na problemy – część danych w dziwny sposób zniknie, część niespodziewanie się zmieni i ostatecznie może się okazać, że decyzje biznesowe podejmujemy w oparciu o błędne dane.

Podczas prezentacji opowiem w jaki sposób SQL Server broni się przed takimi sytuacjami, a na praktycznych przykładach wyjaśnię jak sterować tymi mechanizmami oraz jakie są ich wady i zalety.

Jak korzystać z trybu przetwarzania Batch mode on row store

Tryb przetwarzania Batch mode został wprowadzony jako sposób na szybsze przetwarzanie danych w indeksach kolumnowych wraz z ich wprowadzeniem w SQL Server 2012.
W czasie sesji pokaże nową funkcjonalność SQL Server 2019 jaką jest Batch mode on row store. Zacznę od szybkiego wprowadzenia, a następnie przyjrzę się ciekawym szczegółom. Pokażę również jak możemy zhakować wcześniejsze wersje SQL Server, aby wywołać tryb wsadowy dla tabel z tradycyjnymi indeksami.

 

Wstęp wolny, prosimy tylko o rejestrację:  https://www.meetup.com/PLSSUG/events/257027177/