33. Spotkanie PLSSUG Kraków

2013-04-24 Tomasz Libera Kraków, News, Spotkania

Serdecznie zapraszamy na kolejne 33 spotkanie PLSSUG Kraków. Będzie można posłuchać dwóch sesji – znany wszystkim doskonale Marcin Szeliga przybliży możliwości SQL Server Data Tools, a Michał Mac – którego ostatnia sesja została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników – przedstawi metody dostępu do danych w SQL Server.
Tym razem najbardziej aktywny uczestnik otrzyma 50% kod rabatowy na konferencję SQL Day

AGENDA
17:45 – 18:00 Rozpoczęcie spotkania, WSZiB w Krakowie, sala 6K (parter)
18:00 – 19:00 SQL Server Data Tools – nowy sposób pracy z serwerami SQL | Marcin Szeliga
19:00 – 19:20 Pizza Time
19:20 – 20:20 Metody dostępu w SQL Server | Michał Mac

MIEJSCE
Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Krakowie, Al. Kijowska 14, 6K (parter)

REJESTRACJA
Wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie:
http://33spotkanieplssugkrakow.eventbrite.com

OPISY SESJI
SQL Server Data Tools – nowy sposób pracy z serwerami SQL
W 2005 roku Microsoft reklamował konsolę SSMS jako uniwersalne narzędzie, przeznaczone zarówno dla administratorów jak i programistów bazodanowych. W rezultacie wiele projektów bazodanowych bardziej przypomina zbiór skryptów administracyjnych niż projekt programu. Ta sytuacja zmieniła się dopiero w 2012 roku, wraz z wydaniem SQL Server Data Tools — darmowego zestawu narzędzi pozwalającego pracować z wersjami serwera SQL od 2005 do SQL Azure. Jeżeli masz już dość tworzenia projektów w SSMS, przyjdź na pełną demonstracji sesję i przekonaj się, że: 1. Tworzenie projektów w trybie offline nie musi różnic się od programowania w trybie online 2. Wersjonowanie kodu źródłowego baz danych, debuggowanie procedur składowanych i funkcji, refaktoryzacja kodu T-SQL, porównywanie wersji i synchronizacja zmian oraz publikowanie projektów i obiektów bazodanowych może być łatwe.

Metody dostępu w SQL Serverze
Gdzie i jak baza danych przechowuje dane? Jakie są strategie pobierania danych? Dlaczego serwer wybrał tą metodę, a nie inną? Na jakiej podstawie to zrobił? Która metoda dostępu jest szybsza i dlaczego? Jak działają indeksy?

PRELEGENCI
Marcin Szeliga
Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional w kategorii SQL. Konsultant, wykładowca, autoryzowany trener Microsoft z 15 letnim stażem i architekt systemów bazodanowych. W ramach programu Train To Trainers przygotowywał partnerów firmy Microsoft do przejścia na wersje 2008 i 2012 serwera SQL. Prelegent na wielu konferencjach, w tym Microsoft Technology Summit, SQLDay, Microsoft Security Summit, Heroes Happen {Here} i spotkaniach grup pasjonackich. Autor licznych książek i artykułów poświęconych serwerowi SQL.

Michał Mac
“Jest niezależnym konsultantem, www.macmichal.pl, specjalizującym się w optymalizacji procesu tworzenia oprogramowania. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach platformy Microsoft (.Net, C#, T-SQL). Jego główne obszary zainteresowania to szeroko pojęta inżynieria oprogramowania: DDD/CqRS, Messaging, SaaS, TDD, DSL. Prowadzi bloga: . Jest twórcą biblioteki open source .”