31. Spotkanie PLSSUG Wrocław

2013-01-15 Anorak Spotkania, Wrocław

LOGO__WITPASS_Red_FinalSerdecznie zapraszamy na pierwsze w 2013 roku spotkanie wrocławskiej grupy sympatyków SQL Server. Podczas tego spotkania miała być  zaprezentowana tylko jedna sesja. Zupełnie jednak nietypowa. Po pierwsze poprowadzi ją osoba z kręgu Women in Technology. Po drugie opowie nie tylko (a może prawie nie o SQLu). Po trzecie będzie to forma prezentacji połączonej z dyskusją, do czego serdecznie zachęcam. Ale zupełnie znienacka okazało sie że do Krasnoludkogrodu zjeżdza jeden z najbardziej rozpoznawalnych specjalistów od Business Intelligence. Grzegorz Stolecki (lider PLSSUG Katowice, MVP, Trener) uraczy nas opowiastką o Królu Excelu 2013. Dla aktywnych uczestników znajdziemy jakieś nagrody.

AGENDA:
17:30 – 17:35 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii
17:35 – 17:45 | Dzień Dobry PLSSUG
17:45 – 18:00 | Co nowego w PLSSUG, wydarzenia, plany, kalendarze | Tobiasz Koprowski
18:05 – 19:05 | Technologiczna Pigułka 2012/2013 | Małgorzata Borzęcka
19:05 – 19:20 | Kofie Time
19:20 – 20:20 | Król Excel 2013 | Grzegorz Stolecki (MVP)
20:20 – 20:40 | Dyskusje, networking, zakończenie.

ABSTRAKTY SESJI
SESJA PIERWSZA: Styczeń to idealny czas na różnego rodzaju podsumowania. Więc przeżyjmy to jeszcze raz! Co wydarzyło się w roku 2012? Co zapamiętaliśmy? Jakie zapowiedzi są na rok 2013? A jakie imprezy technologiczne są warte uwagi w roku 2013?
SESJA DRUGA: Nowy Excel? Przecież w tej dziedzinie wymyślono już wszystko co się tylko da. Elektroniczna płachta już w wydaniu 2010 miała setki tysięcy opcji i narzędzi, których nawet guru nie użyją, potrafiła praktycznie już wszystko. Długie lata rozwoju uczyniły z Excel’a narzędzie bliskie ideałowi. A jednak… Excel 2013 ma bardzo dużo nowych funkcji, które czynią z niego coś… no właśnie. Mam nadzieję, że po mojej krótkiej prezentacji odpowiemy sobie wspólnie na pytanie: jaki jest nowy Król i co nam przyniesie.

SYLWETKI PRELEGENTÓW:
Małgorzata Borzęcka – związana z branżą IT od 4 lat. Zajmowała się administracją sieci, nadzorem nad IT zgodnych z Prince’m i ITIL’em. Obecnie robi coraz śmielsze kroki w programowaniu .NET oraz T-SQL. Mieszkając w Warszawie prowadziła również grupę Women in Technology, a obecnie szuka nowych wyzwań związanych z grupami zawodowymi.
Grzegorz Stolecki – Przygodę z informatyką rozpoczynał z komputerami 8-bitowymi ponad 20 lat temu. Zawodowo pracował jako programista, wdrożeniowiec oraz trener. Wielowymiarowymi gąszczami danych, sztuczną inteligencją oraz controllingiem zajmuje się od 1994 roku. Projektuje i wdraża rozwiązania analityczne oparte na hurtowniach danych dedykowane przede wszystkim średnim i małym przedsiębiorstwom. Współautor systemu BI Optima Controlling nagrodzonego przez Microsoft w konkursie “Bądź gotowy na SQL Server 2005”. Jest jednym z liderów PLSSUG Katowice. W styczniu 2010 roku nagrodzony tytułem MVP w kategorii SQL Server. Wielokrotnie występował na konferencjach, między innymi SQLDay, SQLDay Workshop oraz Microsoft Technology Summit.

Z uwagi na wymagania “budynkowe” na spotkanie wymagana jest bezpłatna rejestracja na spotkanie.