31. Spotkanie PLSSUG Lublin

2012-06-10 Beata Kuśmierczyk Lublin, News, Spotkania

Zapraszamy na 31. Spotkanie PLSSUG Lublin, które odbędzie się 19 czerwca 2012r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej na 5 piętrze siedziby Asseco Business Solutions S.A. przy ul. Konrada Wallenroda 4C.

Agenda:

17:00 – 17:10      Wstęp – Beata Kuśmierczyk

17:10 – 18:00      SQL Server High Availability w trzech (a może i więcej) aktach. Akt drugi: Database Mirroring. Grzegorz Bartosik

18:00 – 18:50       PowerShell dla niewtajemniczonych – pierwsza odsłona. Grzegorz Gałęzowski

 

SQL Server High Availability w trzech (a może i więcej) aktach. Akt drugi: Database Mirroring.  Grzegorz Bartosik

Druga część trylogii nt. wysokiej dostępności usług w SQL Server. W trakcie sesji omówiony i zaprezentowany zostanie mechanizm Database Mirroring. Wraz z wersją SQL Server 2012 funkcjonalność znalazła się na liście Deprecated Database Engine Features in SQL Server 2012, ale zapewne szybko nie zniknie z produkcyjnych systemów, więc pozycji tej nie może zabraknąć na sesji o HA.


PowerShell dla niewtajemniczonych – pierwsza odsłona. Grzegorz Gałęzowski

Użytkownicy komputerów, którzy uczą się nowych technologii, często mogą czuć się przetłoczeni nieznanymi cechami i funkcjami. Autor w swojej prezentacji zamierza wprowadzić w podstawy języka PowerShell, który może być wykorzystany zarówno przez administratorów jak i przez zwykłych użytkowników. Poza prezentacją języka PowerShell prelegent zaprezentuje ciekawe rozwiązania sprzętowe, które wraz z językiem skryptowym mogą być pomocne w codziennej pracy administratora.

Zapraszamy!