31. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń

2018-05-24 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, News

Emocje powoli opadają po tegorocznej dziesiątej edycji SQLDay. A my zapraszamy Was na na ostatnie przed przerwą wakacyjna spotkanie naszej grupy. Spotykamy się we wtorek 12 czerwca o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń.

Agenda:

17:00 – 18:30 — “Automatic Plan Correction w SQL Server 2017” Tomasz Gołaszewski
18:30- 18:45 – Przerwa, Networking, pizza time
18:45 – 20:00 – “Data Lake praktycznie, czyli nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz” Jacek Szczurowski

Automatic Plan Correction w SQL Server 2017

Jak się okazało, Query Store (który ukazał się w poprzedniej wersji 2016) nie jest finalnym produktem służącym optymalizacji, a jedynie narzędziem z którego korzysta najnowszy silnik do tego, aby robić to za nas. W tej sesji zobaczymy jak najnowsza wersja radzi sobie z problemami wydajnościowymi, które do tej pory wymagały interwencji użytkownika.

Data Lake praktycznie, czyli nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz

Wraz z upływem czasu rośnie wolumen danych w systemach sprzedażowych, a nie każda hurtownia danych jest gotowa dziesiątek terabajtów danych. Z pomocą przychodzi Data Lake, który jest w stanie przetworzyć takie wolumeny dzięki „nieograniczonej” możliwości skalowania.

Jak podejść do tematu od A do Z, od źródeł danych po pierwsze analizy? Pokażemy jak w łatwy sposób pobrać dane np. z systemów sprzedażowych, a następnie z wykorzystaniem Azure przekształcić i wykorzystać w analizie. Dzięki nam stworzysz swój pierwszy projekt w Data Lake oraz przekonasz się że jest przystępne i ciekawe.

 

Tomasz Gołaszewski

Konsultant Business Intelligence – od wczesnych lat szkolnych zafascynowany IT i programowaniem. Jako ścieżkę specjalizacji wybrał analizę danych i związał się bardzo mocno z silnikiem baz danych SQL Server. Doświadczenie z silnikiem zdobywał na hurtowniach danych i budowaniu przepływów danych zorientowanych na konkretny cel biznesowy.

Jacek Szczurowski

Na co dzień Senior Consultant w Elitmind odpowiedzialny za architekturę rozwiązań dla jednego z zagranicznych klientów. Od 8 lat związany bezpośrednio z rozwiązaniami bazodanowymi i analizą danych opartą na platformie Microsoft. W swojej pracy stawia na zespół, jakość dostarczanych rozwiązań, jak i wykorzystywanie najnowszych technologii. Prywatnie fan piłki nożnej.

 

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie: Meetup