30. Spotkanie PLSSUG Lublin

2012-04-18 Beata Kuśmierczyk Lublin, Spotkania

Zapraszamy na 30. Spotkanie PLSSUG Lublin, które odbędzie się 8 maja 2012r. o godz. 17:00 w sali konferencyjnej na 5 piętrze siedziby Asseco Business Solutions S.A. przy ul. Konrada Wallenroda 4C. Tym razem tematem przewodnim będą nowości w SQL Server 2012 a omówi je Beata Zalewa.

Agenda:

17:00 – 17:10      Wstęp – Beata Kuśmierczyk

17:10 – 19:00      O nowościach w SQL Server 2012 słów kilka. – Beata Zalewa

Abstrakt
Finalna wersja SQL Server 2012 kilka tygodni temu uzyskała status RTM. Najnowszy system zarządzania bazami danych od Microsoft zawiera kilka ciekawych nowości, kilka z nich zostanie omówionych podczas sesji. Będzie m.in.o wysokiej wydajności zapytań dzięki ColumnStore Indexes, o szybkiej analizie danych za pomocą narzędzia Power View, o usługach Data Quality Services i udoskonalonych Master Data Services oraz o tworzeniu aplikacji za pomocą SQL Server Data Tools. Będzie to okazja do samodzielnego znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy te nowości naprawdę mogą pomóc użytkownikom w ich codziennej pracy z SQL Server, czy to tylko chwyt marketingowy sygnowany logo firmy z Redmond.

Beata Zalewa

Jako kobieta stara się łączyć rolę żony i matki z karierą zawodową, jak na razie z względnie dobrym skutkiem. W pracy zawodowej spełnia się jako trener, od pewnego czasu wykładowca na jednej z wyższych uczelni, cały czas szuka nowych wyzwań i ciekawych informacji. Kilka lat temu na poważnie zajęła się bazami danych i wszystkim, co z nim związane. W swojej karierze zawodowej pracowała jako nauczyciel i lektor języka angielskiego, informatyk, administrator baz danych. Posiada certyfikaty MCTS, MCITP, MSDBA, MCAD, MCSD, MCT. Jest członkiem PLSSUG, czasami zamienia się też w prelegenta. Podążając z duchem postanowiła pisać bloga technicznego, opisującego jej walkę z SQLem (www.zalnet.pl/blog)

Zapraszamy!