30 Spotkanie PLSSUG Kraków

2011-12-04 pwilkosz Kraków, Spotkania, Wydarzenia

Zapraszamy na 30 Spotkanie PLSSUG Kraków, które odbędzie się 08.12.2011r. (czwartek) w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie Kraków al. Kijowska 14. w godzinach: 18.00 – 21.00. Na grudniowym spotkaniu swoje sesje zaprezentują Łukasz Grala i Szymon Wójcik.

Agenda:

  1. Status PLSSUG Kraków (Paweł Wilkosz)
  2. Columnstore – nowy indeks w SQL Server 2012 dla hurtowni danych (Łukasz Grala, SQL Server MVP, Lider PLSSUG Poznań)
  3. Przerwa na kawę, Networking
  4. Przegląd rozwiązań wysokiej dostępności w Microsoft SQL Server (Overview of high availability in Microsoft SQL Server) (Szymon Wójcik, PLSSUG Kraków)
  5. Zakończenie i losowanie gadżetów

Abstrakty sesji:

Columnstore – nowy indeks w SQL Server 2012 dla hurtowni danych

W przyszłym roku będzie dostępna najnowsza wersja silnika baz danych firmy Microsoft – SQL Server 2012. Jedną z dużych nowości wprowadzonych w tej wersji będzie nowy rodzaj indeksów dedykowanych przede wszystkim do hurtowni danych, ale także do różnych celów analitycznych. W tym do wykorzystania w nowym narzędziu do wizualizacji danych jakim jest PowerView (będący również nowością BI w SQL Server 2012). W ramach sesji Łukasz przedstawi architekturę. Pokazane będą również przykłady wykorzystania, a także na własne oczy będą mogli się uczestnicy spotkania przekonać jak duże korzyści wydajnościowe dają te nowe indeksy.

Przegląd rozwiązań wysokiej dostępności w Microsoft SQL Server (Overview of high availability in Microsoft SQL Server.

Sesja będzie wprowadzeniem do tematyki wysokiej dostępności w Microsoft SQL Server, z uwzględnieniem ogólnych zagadnień związanych z działaniem IT w biznesie.

Agenda:

  • co to jest dostępność?
  • czym jest wysoka dostępność?
  • kluczowe czynniki przy wprowadzaniu rozwiazań wysokiej dostępności
  • rozwiązania wysokiej dostępności w Microsoft SQL Server
  • dyskusja