30. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń

2018-03-20 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, News, Spotkania

Wiosna coraz bliżej a wraz z już w maju kolejna edycja SQLDay. Zanim jednak nastanie zapraszamy Was na już 30 spotkanie naszej lokalnej grupy.
Spotykamy się we wtorek 10 kwietnia o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń

Agenda:

17:00 – 18:15 — “Funkcje i triggery w SQL Server” Rafał Suchorski
18:15- 18:30 – Przerwa, Networking, pizza time
18:30 – 20:00 – “Migracja bazy danych do chmury” Tomasz Libera

Funkcje i triggery w SQL Server

W nawiązaniu do sesji o widokach – kolejna sesja dla osób początkujących w SQL Server i języku T-SQL oraz dla tych, które chcą sobie przypomnieć to, o czym wiedziały, a zapomniały. Tym razem Rafał opowie i zademonstruje funkcje i triggery. Slajdów będzie tylko kilka, bo większość sesji to analiza kodu i planów zapytań.

Migracja bazy danych do chmury
W czasie sesji opowiem o różnych sposobach przenoszenia baz danych z SQL Server on-premise do maszyny wirtualnej w Azure.
Porównując poszczególne scenariusze, omówię kopie zapasowe, replikację i AlwaysON. Przybliżę usługę Azure Storage Account i wyjaśnię jak skonfigurować VPN z naszej sieci do tej w której znajduje się maszyna wirtualna w Azure.

Tomasz Libera
MVP Data Platform, MCT. Na co dzień pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.
Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie: Meetup