29. Spotkanie PLSSUG Lublin

2012-02-22 Beata Kuśmierczyk Lublin, News, Spotkania

28 lutego 2012r. o godz. 17:00 rozpocznie się 29. Spotkanie PLSSUG Lublin. Po dość długiej przerwie ponownie spotykamy się w sali konferencyjnej na 5 piętrze siedziby Asseco Business Solutions S.A. przy ul. Konrada Wallenroda 4C.

Agenda:

17:00 – 17:10      Wstęp – Beata Kuśmierczyk

17:10 – 18:00      SQL Server High Availability w trzech (a może i więcej) aktach. Akt pierwszy: Log Shipping. – Grzegorz Bartosik

Abstrakt

Pierwsza część trylogii nt wysokiej dostępności usług w SQL Server. W trakcie sesji omówiony i zaprezentowany zostanie mechanizm Log Shipping, który obok Database Mirroring i SQL Server Clustering jest jedną z metod zapewnienia ciągłości pracy systemów wykorzystujących bazę danych SQL Server.

Grzegorz Bartosik

Pracownik Działu Produkcji Systemów Bazodanowych i Analitycznych w firmie Asseco Business Solution S.A. Od 2004 roku w codziennej pracy wykorzystuje platformę SQL Server (począwszy od SQL Server 2000). Prelegent lubelskiego oddziału PLSSUG.

18:00 – 18:10      Przerwa

18:10 – 19:00      Fakty i mity na temat SQL Server- Beata Zalewa

Abstrakt

Wokół działania SQL Servera narosło wiele mitów, które często powtarzane i utrwalane na forach dyskusyjnych przez niektórych użytkowników zostają uznawane za pewnik i wzorzec do naśladowania. Na tej sesji postaramy się obalić lub potwierdzić prawdziwość kilku z nich. Sprawdzimy m.in., czy shrinkowanie to faktycznie taki diabeł straszny, jak go malują, co tak naprawdę zapisuje, a czego nie zapisuje log transakcyjny.

Zapraszamy!