28. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń

2018-01-02 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń

Wszyscy żyją nowym rokiem a my zapraszamy Was na kolejne spotkanie Data Community – Bydgoszcz i Toruń. Ostatnio mówiliśmy o analizie danych tym razem będzie o administracji SQL Server jak również poruszymy tematykę Azure.
Spotykamy się we wtorek 09 stycznia o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń

Agenda:

17:00 – 18:15 — “Find & Fix Bad SQL Server Performance”  Tomasz Waloszek
18:15 – 18:30 – Przerwa, Networking, pizza time
18:30 – 20:00 – “Usługi kognitywne od Microsoft. Czyli co oferują Cognitive Services, do czego się nadają a do czego nie. Sesja nie dla specjalistów od analizy danych” Michał Furmankiewicz

Find & Fix Bad SQL Server Performance

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że użytkownikom wolno działa baza danych. W czasie sesji przestawię, w jaki sposób możemy sprawdzić błędne ustawienia SQL Server oraz jak je rozwiązać, by wyeliminować spowolnienie związane z błędnymi ustawieniami.

Usługi kognitywne od Microsoft. Czyli co oferują Cognitive Services, do czego się nadają a do czego nie.

W czasie spotkania Michał opowie nam o:

1) Czym jest Microsoft Azure i po co Ci w ogóle chmura?
2) Jakie projekty realizują firmy w Polsce i gdzie widzą wartość.
3) Usługi kognitywne – czym są i co jest dostępne w Azure (ponad 41 usług)
4) Demo wybranych usług i jak ich używam w projektach.
5) Ograniczenia i limity usług i co z tym zrobić.

Michał Furmankiewicz:

aktualnie pracuje w Microsoft jako Architekt Rozwiązań Chmurowych z klientami w sektorze finansowym. Ostatnio 9 lat spędził pracując jako konsultant w obszarze produktywności a następnie architekt dla sektora finansowego. W swojej karierze był również odpowiedzialny za jedne z największych projektów chmury prywatnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Michał pasjonuje się nowymi technologiami i ich wykorzystaniem w biznesie. Chmurę postrzega jako narzędzie, która może pomóc w transformacji firmy. W czasie wolny chętnie dzieli się wiedzą z innymi występując na konferencjach, spotkaniach grup czy poprzez wpisy na blogu.

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie: Meetup