27. Spotkanie Data Community Bydgoszcz i Toruń

2017-11-07 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, News

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community – Bydgoszcz i Toruń.
Spotykamy się we wtorek 05 grudnia o godzinie 17.00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń

Agenda:

17:00 – 18:15 — “Wprowadzenie do Machine Learning Services”  Tomasz Waloszek
18:15 – 18:30 – Przerwa, Networking, pizza time
18:30 – 20:00 – “Dynamiczne zapytania” Stefan Woliński

Rejestracja — wstęp wolny, ale bardzo prosimy o rejestrację na stronie: Meetup

 

Wprowadzenie do Machine Learning Services

Wraz z rozwojem usługi SQL Server R w zakresie usług uczenia maszynowego w SQL Server 2017 rozszerzono skalowalną analitykę R poprzez dodanie języka Python, zapewniającego naukę danych w skali przedsiębiorstwa w silniku bazy danych SQL Server.  W czasie sesji pokaże jak obydwa dostępne języki R i Python zostały zintegrowane z SQL Server. Na przykładach zastosowania bibliotek Python pokażę jakie daje nam to możliwości nie tylko w zaawansowanej analityce danych.
Jeśli nie znasz jeszcze Python czy R, a chciałbyś zacząć to dobry moment na sesji poznasz jak w łatwy sposób można się ich używać. Jeśli masz już doświadczenie w  korzystaniu z nich również zapraszam będziesz mógł poznać jak zostało to zrobione w nowej wersji SQL Server.

Dynamiczne zapytania
W pracy dewelopera BI często używane są zapytania budowane w sposób dynamiczny. Podczas sesji zostaną pokazane przykłady tworzenia dynamicznych zapytań na poziomie sql i pakietów ssis. Wskazane zostaną możliwości wykorzystania i najczęstsze problemy napotykane podczas prac deweloperskich.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na BiT@plssug.org.pl