26 spotkanie PLSSUG Wrocław

2012-04-13 Anorak Spotkania, Wrocław

Serdecznie zapraszamy na trzecie w tym roku spotkanie wrocławskiego oddziału PLSSUG. Spotkanie będzie krótsze (podobnie jak poprzednie), przedstawiona zostanie jedna sesja (to już chyba taka tradycja), ale…

Tym razem prezentację poprowadzą specjalni goście z innej części Polski. Sesję poprowadzą dwie przedstawicielki Women in Technology, mocno zorientowane na SQL Server 9a w tym wypadku na SQL Server 2012)

17:30 – 17:45 | Spotykamy się na III piętrze Altkom Akademii

17:45 – 18:00 | Co nowego w PLSSUG, wydarzenia, plany, kalendarze | Tobiasz Koprowski

18:00 – 19:30 | ColumnStore Indexes w SQL Server 2012 | Małgorzata Borzęcka, Beata Zalewa

19:30 – 20:00 | Dyskusja, zakończenie spotkania

 

ABSTRAKT SESJI:

ColumnStore Indexes w SQL Server 2012Już jest SQL2012 w wersji RTM. Czas na testowanie nowych możliwości. Jedną z nowości jest Projekt Apollo, czyli kodowa nazwa Columnstore Indexes. Podczas sesji zostanie przedstawione czym w ogóle jest nowe podejście do indeksowania w hurtowaniach danych, czy warto używać nowych indeksów oraz porównamy nowe indeksy z indeksami znanymi nam z poprzednich wersji SQL Server.

 

SYLWETKI PRELEGENTEK:

Beata Zalewa {BLOG} | Jako kobieta stara się łączyć rolę żony i matki z karierą zawodową, jak na razie z względnie dobrym skutkiem. W pracy zawodowej spełnia się jako trener, od pewnego czasu wykładowca na jednej z wyższych uczelni, cały czas szuka nowych wyzwań i ciekawych informacji. Kilka lat temu na poważnie zajęła się bazami danych i wszystkim, co z nim związane. W swojej karierze zawodowej pracowała jako nauczyciel i lektor języka angielskiego, informatyk, administrator baz danych. Posiada certyfikaty MCTS, MCITP, MSDBA, MCAD, MCSD, MCT. Jest członkiem PLSSUG, czasami zamienia się też w prelegenta. Podążając z duchem postanowiła pisać bloga technicznego, opisującego jej walkę z SQLem.

Małgorzata Borzęcka {BLOG|TWITTER} | Zawodowo zajmuje się nadzorem nad systemami teleinformatycznymi w jednej z firm publicznych. Dodatkowo pracuje w firmie Proligence, gdzie wraz z zespołem developerów, bierze udział w projektach programistycznych. Jest sympatykiem grupy PLSSUG (Polish SQL Server User Group), gdzie zagłębia tajniki baz danych. Od 2011 roku aktywnie uczestniczy w rozwoju Women in Technology, administrując stronami www.ewity.pl i www.digigirlz.pl,  współpracuje z VirtualStudy.pl oraz współorganizuje spotkania. Aktywnie uczestniczyła w drugiej edycji projektu DigiGirlz, w której była prelegentką. Prowadzi blog technologiczny. Wolny czas lubi spędzać aktywnie, między innymi uprawia wspinaczkę i tańczy tance orientalne.

LOGISTYKA:

  • Czwartek, 26 kwietnia 2012, godzina 17:30
  • Altkom Akademia SA, Pl. Bema 2 wejśice C, III piętro.

Z uwagi na wymagania “budynkowe” na spotkanie wymagana jest bezpłatna rejestracja na stronie eventbrite.