23 Spotkanie PLSSUG Wrocław

2011-02-23 Anorak Spotkania, Wrocław, Wydarzenia

Po długiej, bardzo długiej przerwie zupełnie niespodziewanie zapraszamy na kolejne, dwudzieste trzecie i jednocześnie pierwsze w nowym roku spotkanie PLSSUG we Wrocławiu. Tym razem spotkanie będzie odbiegało trochę od formy spotkań poświęconych SQL. W planach jest omówienie aktualnej sytuacji Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server oraz specjalna panelowo-dyskusyjna sesja przygotowana przez Bagdana Sajewicza. Poniżej znajdziecie AGENDĘ:

17:30 – 18:10 | Słowo o PLSSUG | Tobiasz Koprowski

18:15 – 19:30 | Wybrane aspekty krajowego rynku pracy dla informatyków | Bogdan Sajewicz

Abstrakt:  Sesja jest próbą spojrzenia na polski rynek pracy dla informatyków w kontekście niektórych takich cech, o których mniej się pisze a więcej mówi, czy takich, które odbiegają od standardów krajów zachodnich. Nie stanowi ona pełnej analizy tej sfery, a jedynie jej wycinek, z jednej strony uznany przez autora za istotny i to zarówno z punktu widzenia pracownika i pracodawcy oraz… niejednokrotnie niedoceniany przez tego ostatniego, a z drugiej strony zdobyty poprzez wiele lat obserwacji i  własnych doświadczeń. Jak przystało na Polską Grupę PLSSUG nie tylko nie zapomnimy, ale nawet zaczniemy od developerów i administratorów baz danych. Jednak… na nich na pewno nie skończymy.

Bogdan Sajewicz – Projektant-programista. Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej oraz w ramach studiów podyplomowych – Wydziału Informatyki i Zarządzania tejże uczelni. Na początku swojej kariery zawodowej zajmował się tworzeniem oprogramowania komputerowych systemów automatyki przemysłowej jako jednych z przedstawicieli systemów czasu rzeczywistego (nie mylić z systemami wbudowanymi). Stosowane technologie: C/C++ w systemach operacyjnych QNX, DOS oraz VMS. Przeprowadził udane wdrożenia m.in. w Elektrowni Turów w Bogatyni i Elektrociepłowni Wrocław.

Po wejściu do kraju światowych koncernów energetycznych (wraz z ich systemami IT) skupił się na technologiach internetowych (stąd studia podyplomowe w tejże specjalności). W tym zakresie stosował technologie JSP i Java oraz ASP m.in. dla branży finansowej. Ma na swym koncie także ponad roczną pracę projektanta-programisty w Irlandii. Obecne zainteresowania zawodowe: inżynieria oprogramowania, lekkie metodyki tworzenia oprogramowania, programowanie wieloprocesowe i wielowątkowe, technologie: .Net ze szczególnym uwzględnieniem C# i ASP.Net. Członek kilku grup społecznościowych IT: PLSSUG, Wroc.NET, Kunszt, JUG. Prywatnie: żonaty, troje dzieci. Zainteresowania pozazawodowe: m.in. kosmologia, filozofia przyrody.”

Zapraszamy serdecznie. Oczywiście standardowo wymagana jest rejestracja w TYM miejscu.