22. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

2017-03-07 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, News

W czasie ostatnich spotkaniań sporo czasu poświęciliśmy tematycie BI. Tym razem zajmniemy się troszkę SQL Server’em od strony administracji.

Agenda:

17:00 – 18:15 Grzegorz Szubiński “Wstęp do administrowania bazami danych SQL”

Abstrakt:
Sesja wprowadzająca do administrowania sql serwerem, na której porozmawiamy o podstawowych zagadnieniach z którymi będziemy mieli do czynienia rozpoczynając przygodę z sql serwerem. Poznamy podstawowe zagadnienia które trzeba wiedzieć przy konfigurowaniu sql serwera oraz sprawdzimy na przykładach możliwości konfiguracji oraz omówimy najlepsze praktyki które warto stosować.

18:15 – 18:30 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

18:30 – 20:00 Stefan Woliński “SSAS od kuchni”

Abstrakt:
Analysis Services jest zazwyczaj omawiane od kolorowej, klikalnej strony. Podczas sesji opowiem o budowie SSAS od strony technicznej. Będę mówił o procesowaniu, jego rodzajach i o tym co się tak naprawdę podczas niego dzieje. Powiem co nieco o agregacjach, optymalizacji i skryptach xmla. Pokażę dynamiczne widoki i przykłady ich użycia.

od 20:00 Integracyjne wyjście naszej grupy do jednego z Toruńskich lokali gdzie będziemy mogli kontynuować nasze rozmowy.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się na Meetup.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na BiT@plssug.org.pl

Spotykamy się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, tym razem Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń