21. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

2017-01-30 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, News

Zapraszam wszystkich na dwudzieste pierwsze spotkanie naszej grupy Bydgosko Toruńskiej.

Agenda:

17:00 – 18:15 Tomasz Waloszek – “Zrozumieć MDX cz. 2”

Abstrakt:
Na spotkaniu będziemy kontynuowali temat MDX. Tym razem zapoznamy się z następującymi tematami jak wykorzystywać funkcje, co to są zbiory, operatory, hierarchie, kalkulacje.
Na przykładach dowiemy się jak wykorzystać te zagadnienia pracując z wielowymiarową bazą danych.

18:15 – 18:30 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

18:30 – 20:00 Tomasz Libera “SSIS Catalog and SSISDB”

Abstrakt:
SQL Server Integration Services od wersji 2012 oferuje możliwość publikacji projektów do bazy danych SSISDB. Dzięki temu otrzymujemy zintegrowane możliwości konfiguracji, zmiany kontekstu uruchamiania, logowania i monitorowania wykonywania pakietów.
W czasie sesji pokażę jak korzystać z bazy SSISDB nie tylko za pomocą interfejsu graficznego SSMS, ale także procedur składowanych i Powershell. Omówię strukturę tabel, indeksów oraz najważniejsze procedury. Przedstawię też sposoby zarządzania rozmiarem tej bazy – w pewnych sytuacjach może on bowiem stanowić problem.

Tomasz Libera

Członek zarządu Stowarzyszenia PLSSUG, założyciel i lider krakowskiego oddziału, organizator i prelegent konferencji SQLDay.
SQL Server Developer w jednej krakowskich uczelni, prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu administracji i programowania baz danych oraz autoryzowane szkolenia SQL Server jako MCT. Prywatnie pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

od 20:00 Integracyjne wyjście naszej grupy do jednego z Toruńskich lokali gdzie będziemy mogli kontynuować nasze rozmowy.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się na Meetup.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na BiT@plssug.org.pl

Spotykamy się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, tym razem Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń