20. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

2016-12-22 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, News

Zapraszam wszystkich na pierwsze spotkanie w nowym 2017 roku oraz już dwudzieste spotkanie  Bydgosko Toruńskiej grupy pasjonatów SQL Server.

Agenda:

17:00 – 18:15 Tomasz Waloszek – “Zrozumieć MDX”
Abstrakt:
Wiele obecnie się mówi o wielowymiarowych bazach danych. Podczas sesji dowiemy dowiemy się co oznaczają ważne pojęcia jak krotki i zbiory. Sesja będzie głównie przedstawiała jak korzystać z kwarend MDX w wielowymiarowych bazach Analysis Services. W drugiej części będziemy kontynuować eksploarację danych przy wykorzystaniu funkcji MDX tworząc bardziej złożone zapytania.

18:15 – 18:30 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

18:30 – 20:00 Paweł Potasiński “R you ready? Integracja z R w SQL Server.”
Abstrakt:
Microsoft pokochał Open Source. Gigant z Redmond przez lata walki na rynku oprogramowania nauczył się, że nic tak nie przyciąga specjalistów do technologii, jak wykorzystanie powszechnie znanych i szeroko wykorzystywanych języków programowania czy framework’ów. Stąd też obecność języka R w produktach i usługach Microsoft – najpierw w Azure Machine Learning, następnie w Power BI, a teraz w SQL Server. Dodatkowo, akwizycja Revolution Analytics spowodowała, że platforma R w produktach Microsoft posiada pewne unikalne, wyróżniające ją cechy. Celem prezentacji będzie demonstracja, jak może wyglądać praca z językiem R z punktu widzenia osoby pracującej na co dzień z systemem SQL Server, niekoniecznie zorientowanej na rolę data scientist :-)

Paweł Potasiński
Data Platform Solution Architect w firmie APN Promise S.A. Na co dzień zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i rozwojem rozwiązań z obszaru przetwarzania danych (systemy transakcyjne, analityka i raportowanie, big data, IoT) oraz doradztwem dla klientów i partnerów. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe m.in. jako: administrator baz danych, trener, programista SQL, konsultant, product manager w Microsoft, a także wykładowca na czołowych warszawskich uczelniach. Założyciel Polskiej Grupy Użytkowników SQL Server (PLSSUG). Prelegent na licznych konferencjach takich jak European PASS Conference oraz Microsoft Technology Summit. Współautor trzech książek poświęconych systemowi SQL Server. Czterokrotnie nagrodzony tytułem SQL Server MVP. Prywatnie domator i zapalony biegacz.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się na Meetup.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na BiT@plssug.org.pl

Spotykamy się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, tym razem Sala S3, ul. Chopina 12/18, Toruń