18. Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

2016-09-28 Tomasz Waloszek Bydgoszcz i Toruń, Spotkania

Po przerwie na wakacyjnej zapraszamy Was na kolejne spotkanie Grupy. Tym razem w Toruniu.

Plan zajęć na 11 października:

17:00 – 18:30 Stefan Woliński – “Wprowadzenie do R Services”

Język R jest jednym z najlepszych narzędzi służących do zaawansowanych analiz statystycznych, przetwarzania oraz eksploracji danych.
Wersja 2016 SQL Server wprowadziła możliwość analiz przy użyciu skryptów napisanych w tym języku, uruchamianych z poziomu silnika baz danych.
W trakcie sesji zostanie pokazane piękno prostoty kodu napisanego w R oraz jego ogromne możliwości. Dodatkowo zostanie zaprezentowane wykonywanie skryptów z poziomu SQL Server i wykazane co nam daje ta integracja.

18:30 – 20:00 Tomasz Waloszek – “Śledzenie zmian w naszej bazie danych czyli Change Tracking, Change Data Capture, Temporal table w SQL Server”

Często zadajemy sobie pytanie jak śledzić zmiany na naszej bazie danych. Na spotkaniu sprawdzimy jakie możliwości daje nam SQL Serwer. Podczas sesji sprawdzimy na czym polegają poszczególne mechanizmy, jakie dają nam możliwości, czym się od siebie różnią. Oczywiście nie obejdzie się bez teorii, ale będzie jej stosunkowo mało. Głównie na przykładach postaramy się odpowiedzieć na pytanie które z mechanizmów dają nam większe możliwości.

Wstęp oczywiście jest wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.
Meetup

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli chcecie podzielić się z nami swoją wiedzą, przedstawić ciekawe zagadnienie z jakim się spotkaliście: piszcie na bit@plssug