133. Spotkanie Data Community – SSIS i SQL Managed Instance

2020-03-03 Michał Krużel Spotkania, Warszawa

W marcu na nasze podium zawita klasyka. Pojawi się tradycyjny SSIS – może nieco na sterydach – oraz klasyczny silnik SQL, ale w najbogatszej chmurowej edycji – Managed Instance.

Spotkanie odbędzie się tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca, 5 marca w audytorium firmy Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195A

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Paweł Sowa – Przegląd ciekawych rozszerzeń do SSIS

W trakcie spotkania przyjrzymy się, co mają do zaoferowania producenci kilku dodatków do SSIS, które pozwalają na podłączanie się do wielu różnych systemów, wykonywanie niestandardowych zadań w SSIS i nie tylko. Początkowo zakładałem, że będzie to sesja dla raczej początkujących użytkowników SQL Servera i developerów ETL, ale w trakcie przygotowywania przekonałem się, że jak najbardziej nie tylko. Jeżeli jesteś zainteresowany/-a powiększeniem swoich możliwości w SSIS albo oszczędzeniem sobie czasu przy dewelopmencie ETL, to jest sesja dla Ciebie.

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy i poczęstunek

19:45 – 20:45 Hubert Kobierzewski – Azure SQL Managed Instance od podszewki

Czy zastanawialiście się kiedyś jak Microsoft skroił usługę SQL Managed Instance? Jakie komponenty ją tworzą? Na co należy się przygotować powołując taką usługę do życia? Na te oraz podobne pytania odpowiemy sobie “rozkładając” jej klocki i wyjaśniając sobie znaczenie ważniejszych “cegiełek”.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w południe w dniu spotkania.

Zachęcam do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl