131. Spotkanie Data Community – Data Factory oraz dynamiczny SQL

2020-01-21 Michał Krużel Spotkania, Warszawa

Mamy lekkie wrażenie, iż ten początek roku nam dość szybko minął. Jako stowarzyszenie, właśnie uruchomiliśmy rejestrację na SQLDay 2020 i przydałoby się zorganizować nasze lokalne spotkanie. Z pomocą przychodzi nam Adam Marczak, który opowie nam o integracji danych w chmurze.

Spotkanie odbędzie się wyjątkowo 23 stycznia w audytorium firmy Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195A

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Hubert Kobierzewski – Dynamiczny SQL

Bywają sytuacje, które wymuszają na nas “złożenie” kodu SQL z części, jakimi są nazwy kolumn, indeksów. Czasem tworzymy nowe obiekty z dynamicznie nadawanymi nazwami, a niekiedy chcemy wielokrotnie używać tylko fragmentu naszego zapytania. Na tej sesji postaramy się zrozumieć kiedy i dlaczego można skorzystać z tego sposobu uwzględniając plany zapytań, wydajność, indeksowanie, itp.

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy i poczęstunek

19:45 – 20:45 Adam Marczak – ETL w Azure za pomocą Data Factory Mapping Data Flow

Komponent Azure Data Factory Mapping Data Flow to nowy sposób na tworzenie procesów ETL w chmurze Azure. Skalowana architektura z użyciem komponentów z zakresu technologicznego big data pozwala na przetwarzanie danych w efektywny sposób. Jest to kolejny etap rozwoju przetwarzania danych i zamiennik technologii SSIS. Zobacz na szybkim demo jak to działa i dlaczego warto zainwestować czas w poznanie tego komponentu.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w południe w dniu spotkania.

Zachęcam do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl