13. spotkanie Data Community Trójmiasto

2017-11-08 Łukasz Terlecki News, Spotkania, Trójmiasto

Zapraszamy na kolejne spotkanie Data Community – Trójmiasto.

Wymagana darmowa rejestracja na Meetup

KIEDY

20 listopada (poniedziałek) godz. 17:30

AGENDA

17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne

17:40 – 18:40 Tomasz Libera – SSIS Catalog i SSISDB

18:40 – 19:00 Networking,

19:00 – 20:00 Cezary Ołtuszyk – COLUMNSTORE INDEX dla adminów

20:00 Zakończenie

ABSTRAKTY:

SSIS Catalog and SSISDB

SQL Server Integration Services od wersji 2012 oferuje możliwość publikacji projektów do bazy danych SSISDB. Dzięki temu otrzymujemy zintegrowane możliwości konfiguracji, zmiany kontekstu uruchamiania, logowania i monitorowania wykonywania pakietów.

W czasie sesji pokażę jak korzystać z bazy SSISDB nie tylko za pomocą interfejsu graficznego SSMS, ale także procedur składowanych i Powershell. Omówię strukturę tabel, indeksów oraz najważniejsze procedury. Przedstawię też sposoby zarządzania rozmiarem tej bazy – w pewnych sytuacjach może on bowiem stanowić problem.

COLUMNSTORE INDEX dla adminów

Podczas sesji spojrzymy na indeksy kolumnowe z punktu widzenia administratora baz danych,starającego się dbać o to, by hurtownia danych działała jak najszybciej. Przygotujcie się więc na takie terminy jak rebuild, reorganize itp.

BIO:

TOMASZ LIBERA

MVP Data Platform, MCT. Na co dzień pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią. Aktywny członek Data Community (PLSSUG), były członek zarządu, założyciel i lider krakowskiego oddziału grupy, organizator konferencji.

Prowadzi zajęcia dla studentów, a także autoryzowane i autorskie szkolenia z zakresu SQL Server. Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp. Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

CEZARY OŁTUSZYK 

Konsultant z zakresu SQL Server w firmie 3CityDBA, Senior ETL Developer w Nordea IT CapitalMarkets oraz certyfikowany trener technologii Microsoft. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w pracy z MS SQL. Specjalizuje się w projektowaniu infrastruktury bazodanowej, podnoszeniu wydajności oraz rozwiązywaniu problemów związanych z pracą serwera. Swoją wiedzę potwierdził zdając serię egzaminów z zakresu baz danych i technologii pokrewnych oraz prowadząc prelekcje na takich konferencjach jak SQL DAY, AnalyticsConf i 3CityNetConf.