Nasze tegoroczne lato wygląda na niekończącą się porę, którą będziemy chcieli nieco przywrócić do porządku przy okazji naszego najbliższego spotkania. Niektóre technologie pozwalające na analizę nieustannie rosnących zbiorów danych przechodzą kolejne fazy usprawnień pozostając przy kompatybilności z poprzednimi wersjami a jednocześnie na horyzoncie pojawiają się nowi gracze. Jednym z nich jest Snowflake, którego fundamentem jest infrastruktura chmurowa i jej możliwości skalowania. Takim właśnie “płatkiem śniegu” pożegnamy lato i przywitamy nasz nowy sezon spotkań.
Spotkanie odbedzie się tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca czyli 5. września 2019 r.
UWAGA! Wracamy do Audytorium w siedzibie Microsoft Al. Jerozolimskie 195A
18:00 – 18:20 Zbieramy się, powitanie
18:20 – 19:20 Paweł Potasiński – Przedstawiając Snowflake
Hurtownie danych. Temat trudny i – wydawałoby się – wyświechtany. Kojarzy się z długim projektem, toną konfiguracji, często problemami ze skalowalnością. I ta cena. Na on-premises samo oprogramowanie i sprzęt pod hurtownię danych potrafią kosztować miliony dolarów. Ale mamy przecież epokę chmury! Chmura publiczna otworzyła nowe możliwości budowania rozwiązań przetwarzania danych. W oparciu o nowe paradygmaty jak kwiatki po deszczu wyrastają firmy, które oferują platformy oparte o zupełnie nowe założenia i mechanizmy. I taką firmą jest Snowflake. W czasie prezentacji wprowadzę słuchaczy w świat hurtowni danych Snowflake – jak twierdzi producent – zbudowanej specjalnie dla chmury i wykorzystującej potencjał, jaki ta chmura oferuje. Sesja nie będzie sponsorowana, więc pozwolę sobie na subiektywne podzielenie się moją opinią na temat tego, co w Snowflake (bardzo) lubię oraz gdzie widzę przestrzeń na udoskonalenia tej technologii.
19:20 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek
19:50 – 20:50 Rafał Jastrzębski i Zbigniew Finfando
Dane referencyjne nadają danym perspektywę biznesową. Są niezbędne w każdej hurtowni danych.
Bez zarządzania danymi referencyjnymi nie jest możliwe zarządzanie jakością danych.
Wypracowane, praktyczne podeście sprawdzi się też w chmurze.
Podzielimy się naszymi doświadczeniami i pomysłami jak wykorzystać sprawdzone pomysły i nowe możliwości.
Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.
Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl