126. Spotkanie Data Community – Bezpieczeństwo oraz T-SQL ==> REST API

2019-06-04 Michał Krużel Spotkania, Warszawa

Nasze doroczne święto, które odbywa się we Wrocławiu jest już za nami i możemy powrócić do naszych comiesięcznych sesji. Ostatnio też słyszeliśmy, że zbyt mało sesji administracyjnych lub deweloperskich pojawia się na naszej scenie. W najbliższy czwartek zaproponujemy Wam nieco wiedzy z tego właśnie podwórka.

UWAGA! Miejsce naszego spotkania to siedziba DXC!

18:00 – 18:20 Zbieramy się, powitanie

18:20 – 19:20 Łukasz Świątek – Bezpieczeństwo w SQL Server

Abstrakt: Jak i czym poprawić poziom bezpieczeństwa twoich danych czyli przegląd opcji związanych z działki Security w SQL Server. Omówienie i przykłady zastosowań dla:
TDE (Transparent data encryption)
DDM (Dynamic data masking)
AE (Always Encrypted)
RLS (Row level security)
CLE (column level encryption)

19:20 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:50 – 20:50 Marek Adamczuk & Rafał Maciąg – Monkey, czyli jak mieć REST API pisząc tylko w T-SQL

Przez ponad 20 lat istnienia na rynku, wokół SQL Server wytworzyło się duże community osób biegłych w tworzeniu logiki biznesowej na poziomie T-SQL. Jednak dzisiejsze narzędzia front end nie komunikują się już jednak bezpośrednio z bazą danych. W sporej większości przypadków wymagają REST API. Aby wyjść na przeciw potrzebom developerów T-SQL, którzy chcą wyposażyć swe dzieła w interfejs użytkownika lub wystawić ich produkty innym serwisom, wytworzyliśmy oprogramowanie, które wykonuje za nas małpią robotę w postaci zmapowania procedur napisanych w T-SQL do REST API, zgodnie z jego konwencjami. Na sesji pokażemy, co już udało nam się osiągnąć i dokąd zmierzamy

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.