123. Spotkanie Data Community – Łukasz Szozda

2019-02-04 Michał Krużel Warszawa

W naszym mieście nieco się rozluźniło ze względu na szkolne ferie, ale my nie zwalniamy tempa i serwujemy Wam następną porcję solidnej wiedzy na tematy bazodanowe. Tym razem odlecimy nieco w kierunku obowiązującego nas standardu jakim jest ANSI/ISO SQL i zobaczymy czego można będzie spodziewać się w następnych wydaniach relacyjnych silników bazodanowych. Z uwagi na SQLSaturday w Krakowie zrobimy tylko jedną sesję, gdyż niektórzy muszą się pojawić w piątek rano na warsztatach.

UWAGA! Zmiana miejsca naszego spotkania!

Spotkanie odbędzie się 7 lutego  2019 r w siedzibie firmy 7N

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Łukasz Szozda – Row pattern matching

Celem prezentacji jest przedstawienie nowej opcjonalnej klauzuli MATCH_RECOGNIZE, która została wprowadzona do standardu ISO:2016. Pozwala ona na wykrywanie w danych (zwłaszcza ciągów czasowych) wzorców defiowanych przez użytkownika. Zapytania, które wcześniej musiały być realizowane przez rozbudowane wielopoziomowe CTE lub zewnętrzne biblioteki mogą zostać wykonane w obrębie samego języka SQL. W prezentacji skupię się na przedstawieniu podstawowej składni jak i kilku przykładów (dema przy użyciu Oracle/Apache Flink) obrazujących potencjalne wykorzystanie nowej funkcjonalności.

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:45 – Koniec spotkania

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl