120. Spotkanie Data Community – Tomasz Gołaszewski i Michał Pawlikowski

2018-11-03 Michał Krużel Spotkania, Warszawa

Nasze listopadowe spotkanie będzie częściowo kontynuacją tematu, który pojawił się w poprzednim miesiącu – jakość danych. Tomek Gołaszewski przypomni nam usługę DQS, która jest częścią Microsoft SQL Server. Następnie, wracając do tematów użytecznych dla większości z nas, Michał Pawlikowski podniesie kwestie sprawniejszego posługiwania się Management Studio.

Spotkanie odbędzie się 8 listopada 2018 r. w polskiej siedzibie firmy Microsoft : Al. Jerozolimskie 195a , Warszawa

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:20 Tomasz Gołaszewski – Zadbaj o Data Quality z pomocą SQL Server

Na poprzednim spotkaniu, Hubert wprowadził nas w świat Data Quality, dając tym samym świetny wstęp do części technicznej. W swojej, już czysto technicznej sesji, opowiem jak przy pomocy wbudowanego narzędzia DQS w SQL Server zadbać o jakość swoich danych (omówimy zarówno aplikację, jak i komponenty w SSIS). Pokażę jakie możemy wykonać tam operacje, jak performują oraz jak korzystać z narzędzia, aby osiągnąć konkretne cele biznesowe.

19:20 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:50 – 21:00 Michał Pawlikowski – Poznaj swoje Management Studio

Zaskoczony pozytywnym odzewem po zaledwie kilku wskazówkach pokazanych podczas mojej ostatniej prelekcji, kontynuuję temat opowiadając tym razem już o wszystkich zakamarkach, które warto znać w SSMS. Będzie też słów kilka o darmowych dodatkach, jak również o jego “młodzszym bracie”.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja na nowej grupie meetup , która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszamy,
Michał i Hubert