119. Spotkanie Data Community, Warszawa – Grzegorz Kryński i Hubert Kobierzewski

2018-10-02 Michał Krużel Warszawa

W ostatnich dniach zza oceanu, a dokładniej z konferencji Ignite docierają do nas wieści o losach platformy danych podkreślając m.in. szersze możliwości pracy z BigData, architektury rozproszone, itd. A u nas w grupie też trochę nowości, gdyż po raz pierwszy na naszej scenie stanie Grzegorz Kryński i zaprezentuje nie lada gratkę dla administratorów – dbatools!

Spotkanie odbędzie się 4 października 2018 r. w polskiej siedzibie firmy Microsoft : Al. Jerozolimskie 195a , Warszawa

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:20 Grzegorz Kryński – Done my work before I started

Uruchamiając komputer marzysz, aby twoje rutynowe obowiązki już ktoś wykonał. Jednocześnie zadajesz sobie pytania czy praca administratora baz danych musi być taka monotonna. Obserwujesz, że wykonywanie zadań administracyjnych zajmuje Tobie większość czasu. Przed takimi wyzwaniami staje wielu z nas.
Podczas sesji opowiem o tym jak zaoszczędzić cenny czas automatyzując typowe zadania. Przedstawię narzędzia dbatools które mogą okazać się rozwiązaniem wielu problemów związanych z utrzymaniem środowisk bazodanowych. Jeśli podczas swojej pracy nie korzystaliście z języka PowerShell zapraszam do poznania takiego sposobu pracy z bazami danych. Jeżeli jednak te narzędzia nie są dla was obce to zachęcam do udziału w sesji i podzielenia się swoimi doświadczeniami.

19:20 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:50 – 21:00 Hubert Kobierzewski – Czy wierzysz, że masz dobre dane? – rzecz o ich jakości

Jakość danych ma ogromne znaczenie jeśli są one podstawą do podejmowania decyzji – tych ludzkich i tych zautomatyzowanych. Na długo przed pojawieniem Data Quality Services ludzkość zastanawiała się jak ogarnąć wszechpojawiające się błędy w zbiorach danych i na tej sesji zobaczymy jak podejść do tego problemu bardziej strategicznie – poprzez zarządzanie danymi. Wiadomości z tej sesji pozwolą Wam dowiedzieć się co musi się zadziać, aby jakość ważnych dla Was danych zaczęła rosnąć.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl