118. Spotkanie Data Community, Warszawa – Tomasz Kopacz i Łukasz Grala

2018-09-03 Michał Krużel Warszawa

Po tych kilku upalnych tygodniach zbieramy siły i mniej lub bardziej chętnie zasiadamy ponownie za naszymi biurkami. Aby ten powrót z wakacji nie kojarzył Wam się mało fajnie zaprosiliśmy na spotkanie dwóch szeroko rozpoznawalnych weteranów pracy z danymi, których sesje stawiają nasze umysły na baczność.

Spotkanie odbędzie się 6 września 2018 r. w polskiej siedzibie firmy Microsoft : Al. Jerozolimskie 195a , Warszawa

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Tomasz Kopacz – Cosmos DB w aplikacjach – od struktury danych, przez kod po skalowanie

Podczas sesji pokazane będą podstawy wykorzystania bazy Cosmos DB w aplikacjach. Przyjrzymy się zarówno sposobowi modelowania danych, zasadom skalowania, spójności, transakcjom oraz – w jaki sposób, „w środku” zorganizowany jest ten pojemnik. Dużą częścią sesji będą rozmaite przykłady kodu (pokazywanego szybko); głównie w C#; pokazującego różne scenariusze użycia bazy.
Chwilę zastanowimy się także co daje nam (tak realnie) możliwość korzystania z różnych API (np. grafowego i SQL-owego) w aplikacji.

19:30 – 19:50 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:50 – 21:00 Łukasz Grala – Zaawansowana analiza danych w SQL Server przy użyciu R i Python

Od wersji 2017, SQL Server funkcjonalności w zakresie zaawansowanej analityki powiększył o towarzystwo Pythona (w obliczu “samotnego” R). W czasie sesji Łukasz przybliży nam możliwości wykorzystania wspomnianych języków w zastosowaniach z SQL Server w roli głównej.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl