113. Spotkanie Data Community, Warszawa – Partycjonowanie oraz BI w chmurze

2018-01-24 Michał Krużel News, Spotkania, Warszawa

Krajobraz za oknem nieco się rozjaśnił, prawie wszędzie widać zimę, a młodsze pokolenie wyciągnęło deski z szafy i radośnie kroi biały puch. My też nie będziemy próżnować, więc także zabieramy się do krojenia… tabel. Aby jednak mięśnie karku nie zmęczyć w jednej pozycji, podniesiemy oczy w górę i zobaczymy jak z naszego branżowego punktu widzenia wyglądają różne rodzaje chmur (publicznych).

Spotkanie odbędzie się już 1 lutego 2018 r. w polskiej siedzibie firmy Microsoft : Al. Jerozolimskie 195a , Warszawa
Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Dariusz Brejnak – Kroimy tabele na partycje

Abstrakt:
W trakcie tej sesji przedstawiona zostanie jedna z technik optymalizacji baz danych jaką jest partycjonowanie tabel i indeksów bazy danych SQL Server. Pozwala to poprawić wydajność, rozumianą jako szybkość dostępu do danych oraz ułatwia zarządzanie. Z partycjonowaniem powiązane są różne mechanizmy takie jak partition switching, partition sliding window czy partition elimination, które mogą być pomocne w codziennej pracy. Omówione zostaną podstawowe terminy, metody partycjonowania, wady, zalety, dobre praktyki. Wszystko będzie poparte przykładami.

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:45 – 20:45 Michał Krajewski oraz Adrian Kukiełka – Business Intelligence w Cloud nie tylko na Azure

Abstrakt:
Przegląd rozwiązań i możliwości rozwiązań Business Intelligence w chmurze. Spójrzmy na to oferują trzej giganci: Microsoft, Google i Amazon.
Każdy z nas dostał, w którymś momencie pytanie od klienta jak to wygląda u innych? Spójrzmy więc i się przekonajmy

Biogramy:

Dariusz Brejnak
Administrator i programista baz danych z ponad dwudziestopięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie wytwarzania oprogramowania biznesowego oraz dostarczania kompleksowych rozwiązań opartych na bazach danych.
Specjalizuje się w MS SQL Server, z którym pracuje od wersji 2005.
Od wielu lat pracuje jako administrator MS SQL Server w hurtowniach danych. MCT, autor szkoleń i warsztatów. Uczestnik spotkań i konferencji (w szczególności warszawska grupa Data Community Poland).

Michał Krajewski
Software developer, biegle poruszający się w różnych technologiach i hurtowniach danych. Na co dzień pracujący jako full-stack web developer i inżynier danych. Fan technologii open source.

Adrian Kukiełka
Konsultant i architekt BI od 6 lat – zafiksowany na Microsoft. Fan bardziej biznesowego podejścia do rozwiązywania problemów oraz znajdywania na to nowych sposobów.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja pełnym imieniem i nazwiskiem, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszamy,
Michał i Hubert