112. Spotkanie Data Community, Warszawa – Wojciech Sawicki i Hubert Kobierzewski

2018-01-02 Michał Krużel News, Spotkania, Warszawa

Co będziemy robić

Po świąteczno-noworocznych szaleństwach wracamy do naszych biurek i serwerów z nowymi postanowieniami. Niektóre i niektórzy z nas zastanawiają się nad optymalizacją swoich baz danych a inni spoglądają w stronę zmian, które pojawiły się na platformie danych w ostatnich kilku miesiącach. Dla tych pierwszych zrobimy sobie przypomnienie ze statystyk a osoby zainteresowane analizą będą miały okazję zapoznać się z (prawie) pełną listą zmian w SSAS (Tabular) A.D. 2017

Spotkanie odbędzie się już 4 stycznia 2018 r. w polskiej siedzibie firmy Microsoft : Al. Jerozolimskie 195a , Warszawa

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Hubert Kobierzewski – SSAS Anno Domini 2017 – co nowego?

Abstrakt:
Rok 2017 jest rokiem wielu zmian w silniku baz tabelarycznych. Oprócz wyniesienia go w chmury jako Azure Analysis Services pojawiło się w nim wiele istotnych zmian w zakresie definicji źródeł danych, bezpieczeństwie czy też rozszerzeń samego DAX’a. W czasie sesji szybkim krokiem przejdziemy przez większość z nich, aby przygotować nasze projekty na nowe funkcjonalności i nowe sposoby pracy z naszymi modelami analitycznymi.

19:15 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:45 – 20:45 Wojchech Sawicki – Statystyki

Abstrakt:
Obiekty wykorzystywane przy budowaniu planów zapytań. Czasem automatyczna obsługa nie wystarcza. Wtedy przydatna jest wiedza jak je tworzyć i aktualizować. Użyteczne mogą być także informacje jakie tworzyć statystyki aby powstawały lepsze plany zapytań. Sesje skierowana głównie do administratorów baz, lecz wydaje mi się że wszyscy znają coś ciekawego. Sesja nie tylko dla początkujących.

Biogramy:

Hubert Kobierzewski
BI Practice Lead w Codec. Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Data Community Poland.

Wojchech Sawicki
Pracownik SIMPLE S.A. Zajmuję się MSSQL od wersji 7.0. Głównie zapytania i ich optymalizacja, ale projektowanie i administrowanie, też leżą w obszarze zainteresowań zawodowych.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszamy,
Michał i Hubert