110. Spotkanie Data Community, Warszawa – Michał Ćwiok oraz Bartosz Ratajczyk

2017-10-29 Michał Krużel Warszawa

Tak się składa, że rozwiązania do analizy danych ostatnio dominują u nas, no i tym razem pozostaniemy w podobnych klimatach. Tym razem zwrócimy uwagę na usługi odpowiedzialne za integrację danych zarówno w chmurze jak i on-premises. Prelegentów mamy doświadczonych, więc zapewne pokażą nam rany odniesione na polu nierównej walki z przeciwnikiem.

Spotykanie odbędzie się 9 listopada w Microsoft Polska Al. Jerozolimskie 195a, Warszawa

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Michał Ćwiok – Wprowadzenie do Azure Data Factory

Abstrakt:
W świecie Big Data firmy mają dostęp do danych o różnych typach i znajdujących się w rozproszonych źródłach. Zbudowanie systemu ich zbierania i przetwarzania jest dzisiaj kluczowe do efektywnego prowadzenia biznesu. Wiedząc to, Microsoft wyszedł naprzeciw klientom z Azure Data Factory. Jest to usługa integracji danych, która umożliwia tworzenie, planowanie i organizowanie przepływów pracy usługi ETL/ELT. Sesja ma na celu pokazanie zasad działania i możliwości tej usługi.

19:30 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:45 – 21:00 Bartosz Ratajczyk – Migracja SSIS. Notatki z pola walki

Abstrakt:
Zadanie wydaje się proste: backup, restore, projekty przełączyć na nowe nazwy serwerów i gotowe. W dokumentacji jest kilka dodatkowych kroków do uwzględnienia (jak kopie zapasowe kluczy) i tyle. A jednak zadanie potrafi przysporzyć problemów. A co z plikami projektów? Co się dzieje z nimi podczas migracji? Jak podnieść pakiety do nowszej wersji (i czy to na pewno potrzebne), na co zwracać uwagę?
Temat – obecnie prowadzony przeze mnie w praktyce –  jest trochę pretekstem do przyjrzenia się bazie SSISDB, wersjom pakietów i używanym narzędziom. Pokażę nie tylko proces migracji, ale wyjaśnię dlaczego takie kroki należy podjąć. I jakie są inne opcje. Jeśli nie mieliście dotąd do czynienia z migracją SSIS to zapraszam do poznania czegoś nowego. A jeśli już macie to za sobą zachęcam do udziału w spotkaniu i podzieleniu się swoimi uwagami i spostrzeżeniami.

Biogramy:

Michał Ćwiok o sobie:
Jestem pasjonatem analizy danych i programistą samoukiem. Przez 2 lata pracowałem jako analityk biznesowy w Microsoft, gdzie poznałem podstawy rozwiązań chmurowych firmy. Aktualnie buduję rozwiązania Big Data na Azure. Poza pracą rozwijam się w obszarze Data Science i piszę własne algorytmy jak na przykład samouczący się program grający w proste gry.

Bartosz Ratajczyk:
Konsultant SQL Server związany z 7N. Programista aplikacji i baz danych, ze szczególnym naciskiem na SQL Server i C#. Fan automatyzowania powtarzalnych czynności i szukania sposobów przyspieszania zbyt wolnych zapytań do baz danych. Ostatnie kilkanaście lat spędził na tworzeniu i rozwoju systemów raportujących i rozliczających oraz hurtowni danych opartych głównie o technologie Microsoft. Posiada certyfikaty MCTS SQL Server oraz MCSE Data Platform. Autoryzowany trener Microsoft.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

 

Zapraszamy,
Michał i Hubert