108. Spotkanie Data Community, Warszawa – Michał Krużel, Leszek Kwaśniewski

2017-09-03 Michał Krużel Warszawa

Taka pora roku nastaje, że dzień mamy co raz krótszy a i my skracamy oczekiwanie na nasze pierwsze warszawskie spotkanie w sezonie 2017/2018. Nowy rok szkolny rozpoczynamy z mocnym przytupem a na scenę zaprosiliśmy naszych “starych znajomych” Michała i Leszka – tematyka dotknie tak samo relacyjne jak i mniej ustrukturyzowane dane.

Przypominamy także o najbliższym wydarzeniu, jakim jest SQLSaturday 664 Katowice. Zapraszamy Was do wyjazdu na Górny Śląsk!

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Michał Krużel – Adaptive Join

Abstrakt:

Adaptive join – nowy typ złączenia w SQL 2017, ale czy na pewno ? Przyjrzymy się bliżej jak i kiedy działa oraz spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy czeka nas rewolucja w planach zapytań

19:30 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, i zapewne poczęstunek

19:45 – 21:00 Leszek Kwaśniewski – Hadoop, Hbase, Storm, Spark, a może Kafka?

Abstrakt:

Klaster Hadoop – czyli tak naprawdę co? W trakcie sesji przybliżę Wam świat Hadoop i różnych rozwiązań koegzystujących na tej platformie.

Jeśli staniecie przed wyborem jak zbudować rozwiązanie przetwarzania z którym Excel i prawdopodobnie SQL sobie nie poradzą – postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

 

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja, która skończy się w dzień spotkania, przed południem.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszamy,
Michał i Hubert