107. Spotkanie Data Community, Warszawa – Wojciech Sawicki i Tomasz Gołaszewski

2017-06-14 Michał Krużel Warszawa

Jest czerwiec i jest zakończenie naszego roku SQL-owego. Tym razem spotkanie przesunęło nam się nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni. Zobaczymy się w czwartek, 22 czerwca w okolicach stacji Metro Wilanowska. Z wielką chęcią posłuchamy tematów zbliżonych do silnika bazodanowego: pociągniemy nieco o bezpieczeństwie danych a potem sprytnie przeskoczymy na złączenia w trakcie uruchamiania zapytań.

Spotykamy się w siedzibie firmy   7N Sp. z o.o. ul. Puławska 182, Warszawa

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Tomasz Gołaszewski – Data Masking i inne sposoby na ukrywanie danych

18:15 – 19:30 Tomasz Gołaszewski – Dynamic Data Masking & Row Level Security

Abstrakt:
Czyli o tym, jak w prosty i szybki sposób, dzięki wbudowanym od wersji 2016 mechanizmom sterować dostępem użytowników do danych w wybranych kolumnach przez stosowanie funkcji maskujących oraz, w drugiej części prezentacji, zarządzanie dostępem do poszczególnych rekordów w tabelach.

19:30 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

19:45 – 21:00 Wojciech Sawicki – Złączenia tabel

Abstrakt:
Jednym z częściej używanych elementów w zapytaniach są złączenia. Wydaje mi się że warto szczegółowo omówić ich rodzaje oraz stosowane przez optymalizator algorytmy.
Warto zapoznać się z tym co pokazują plany zapytań. Niektórzy mogą być zdziwieni w jak wielu miejscach występują złączenia i jak wiele jest ich rodzajów.
Wbrew pozorom sesja nie tylko dla początkujących. Postaram się aby każdy znalazł coś intersującego dla siebie.

Biogramy:
Tomasz Gołaszewski
Business Intelligence Developer w ITMAGINATION Sp. z o.o.
W obszarze produktów MS SQL Server dość krótko, jednak produkt na tyle mnie wciągnął, że i w wolnych chwilach staram się rozwijać siebie w tym kierunku.

Wojciech Sawicki
Pracownik SIMPLE S.A.
Zajmuję się MSSQL od wersji 7.0. Głównie zapytania i ich optymalizacja, ale projektowanie i administrowanie, też leżą w obszarze zainteresowań zawodowych.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja a tym razem przestrzeń mamy mocno ograniczoną (tylko 50 miejsc, włącznie ze stojącymi).

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@datacommunity.pl

Zapraszamy,

Michał i Hubert

SQLServer