106. Spotkanie Data Community, Warszawa – Jakub Szymaszek i Hubert Kobierzewski

2017-05-22 Michał Krużel News, Warszawa

Maj to dla nas przede wszystkim konferencja SQLDayodbywająca się we Wrocławiu, ale oczywiście nasza lokalna grupa nie zmniejsza tempa. Tym razem przesuwamy nieco termin naszego spotkania ze względu na niebywałą okazję. Dzięki pomocy Bartka Graczyka (ex-lidera łódzkiego oddziału PLSSUG) będziemy mieli okazję posłuchać kogoś, kto pracuje przy tworzeniu SQL Server.

Spotkanie odbędzie się 25 maja 20176 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195a.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 18:55 Hubert Kobierzewski – Azure Data Catalog. czyli gdzie są moje dane?

Abstrakt:
Wraz z nieustannym pojawianiem się nowych źródeł danych wewnątrz organizacji trudno jest utrzymać wszystkie potencjalnie zainteresowane osoby o ich istnieniu. I nawet jeśli projekty bazodanowe dostarczają dokumentacji na tematy dostępnych obiektów to ich studiowanie wymaga wiele silnej woli i wytwałości. Azure Data Catalog ma w zamierzeniu scentralizować oraz ułatwić dostęp do rosnącej ilości źródeł tak, aby okiełznać potencjał informacyjny każdego przedsiębiorstwa lub instytucji.

18:55 – 19:15 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

19:15 – 20:45 Jakub Szymaszek – „Always Encrypted in SQL Server and Azure SQL Database”

Abstrakt:
Join us for an overview of the built-in security features in SQL Server and Azure SQL Database and for a deep-dive presentation of Always Encrypted – an industry first technology that enables Database Engine to perform computations on sensitive data without ever having access to the data in plaintext. Always Encrypted makes encryption transparent to applications. An Always Encrypted-enabled driver installed on the client computer achieves this by automatically encrypting and decrypting sensitive data inside the client application. In this session, we will look into the details of client-server interactions while processing queries targeting encrypted columns, to understand how encryption transparency is provided to client applications and to evaluate performance implications of encryption. The session will include live demos of how to set up Always Encrypted and the latest additions in Always Encrypted tooling: online encryption in PowerShell and parameterization of Always Encrypted in SQL Server Management Studio. (sesja będzie prowadzona po polsku)

 

Biogramy:

Jakub Szymaszek
Pracuje jako Program Manager w Grupie Systemów Baz Danych w Microsoft w Redmond od 2010 roku. Odpowiedzialny m.in. za technologie bezpieczeństwa danych w SQL Server i Azure SQL Database: Always Encrypted, Azure Active Directory Authentication (SQL Database), system monitoringu (SIEM) w SQL Database. Uczestniczył jako prelegent w licznych konferencjach takich jak SQL PASS, Ignite i Microsoft Technology Summit. W latach 1999-2010, Jakub był konsultantem w firmach Saleforce i Borland Software, i prowadził projekty oraz szkolenia w dziedzinie aplikacji SaaS, systemów zarządzania cyklem życia aplikacji i technologii middleware. Do 1999 roku, związany z Instytutem Informatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, gdzie był pracownikiem naukowym i uzyskał tytuł doktora nauk technicznych.

Hubert Kobierzewski
Konsultant BI w Codec Systems (a.k.a. Codec-dss). Pomaga klientom w zbieraniu danych i ich przetwarzaniu z wykorzystaniem rozwiązań opartych o technologie z pakietu Microsoft Data Platform. Jeden z liderów warszawskiego oddziału Polish Data Community.

 

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja z pełnym imieniem i nazwiskiem. Microsoft ostatnio sprawdza nas z listą. Od kilku spotkań jesteśmy zobowiązani do przekazania listy uczestników, a sam wstęp rozpoczyna się dopiero na 10 minut przed spotkaniem.

 

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

Zapraszamy,

Michał i Hubert