104. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Artur Zrobek oraz Paweł Mitruś

2017-02-26 Michał Krużel News, Warszawa

Ze swojej strony mogę Was zapewnić, że mocno przykładamy się do organizacji naszej majowej konferencji SQLDay 2017. Nasza Rada Programowa wybrała nam agendę, a zestaw sesji już możecie przejrzeć na http://sqlday.pl/

Tymczasem nasze lokalne podwórko cieszy zarówno obecność wśród nas nowych prelegentów jak i nowe tematy, jakich pragniecie nam zaprezentować.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 18:55 Artur Zrobek – „Jak wysłać ładnego maila?”

Abstrakt:
Estetyczny, treściwy mail jest zaskakująco dobrze przyjmowany przez odbiorców w porównaniu z nakładem pracy potrzebnym na jego przygotowanie. Wystarczy dodać kilka elementów do przykładu z opisu procedury sp_send_dbmail w MSDN oraz pilnować kilku reguł.

18:55 – 19:15 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

19:15 – 20:30 Paweł Mitruś – Many2Many4Anybody

Abstrakt:

Na konkretnym przypadku biznesowym jakim jest BOM (bill of materials) opowiemy sobie o różnych typach relacji wiele do wielu wraz z odpowiednim zamodelowaniem ich na poziomie bazy danych oraz SSAS (multidimensional).

Artur Zrobek pracuje w IT od 1999 roku, zajmował się dostarczaniem i rozwojem usług w oparciu o serwery MS, w szczególności AD i MS SQL oraz obszarem IdAM w firmach telco. Od dwóch lat koncentruje się na projektach bazodanowych.

Paweł Mitruś – Absolwent Informatyki wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Konsultant oraz Team Manager w firmie ITMAGINATION i zarówno z samą organizacją jak i BI związany od ponad 2 lat. W pracy najbardziej ceni przejrzystość projektowanych rozwiązań i możliwie jak najczęstsze wdrażanie wzorców oraz dobrych praktyk. W życiu codziennym dużą wagę przykłada do umiejętności miękkich, szczególnie usprawnianiu komunikacji międzyludzkiej, a także budowaniu zgranych zespołów. Hobbystycznie, w przerwach pomiędzy kontuzjami, trenuje triathlon.

Wstęp wolny, ale konieczna jest rejestracja z pełnym imieniem i nazwiskiem. Microsoft zmienił nieco zasady wstępu dla grup i zaostrzył wymogi bezpieczeństwa. Od poprzedniego spotkania jesteśmy zobowiązani do przekazania listy uczestników, a sam wstęp rozpoczyna się dopiero na 10 minut przed spotkaniem.

 

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl