102. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Michał Gołoś oraz Marek Adamczuk

2017-01-10 Michał Krużel Warszawa

Za oknem prószy śnieg od czasu do czasu a z Redmond sypnie do nas garść informacji związanych z aktualizacjami naszego ulubionego silnika bazodanowego. Zobaczymy co przyniósł nam ostatni Service Pack a na dodatek użytkownicy edycji Express dowiedzą się jak poradzić sobie z brakiem Agenta, który pokieruje naszymi cyklicznymi zadaniami.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:30 Michał Gołoś – „TaskScheduler – czyli jak cyklicznie przetwarzać zapytania na bazach SQL Server bez użycia SQL Agenta”

Abstrakt:

Nie będzie to sesja o Task Scheduler dostępnym w Windows, będzie to sesja o autorskim mechanizmie do cyklicznego przetwarzania zadań stworzonym bez użycia zewnętrznych komponentów czy bibliotek CLR, wyłącznie T-SQL.

Można go wykorzystać nawet w edycji Express, ale warto go użyć w wyższych edycjach, do czego postaram się wszystkich przekonać.

19:30 – 19:45 Networking, luźne rozmowy, może poczęstunek

19:45 – 21:00 Marek Adamczuk – Nowości w SQL Server 2016 SP1

Abstrakt:
1. Co przeszło do mniejszych wersji, a co nie. Parę demo na Expresie, jak działają nowe ficzery.
2. DBCC CLONEDATABASE – jak działa, co da się zrobić z klonem. Może jakieś demo.
3. CREATE OR ALTER: ograniczenia, co widać sys.sql_server_objects, jak widać to na DDL triggerach (czy odróżnia create od alter itd)
4. Dodatki w Execution planach
5. Zmiany w DMV – co więcej widać

Michał Gołoś jest absolwentem Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Od 2008 roku skutecznie łączy pasję z drogą zawodową zajmując się programowaniem i projektowaniem baz danych na platformie MS SQL Server począwszy od wersji 2005. Pracuje w Lux Med, pełni rolę technical leadera i eksperta.

Marek Adamczuk projektuje rozwiązania bazodanowe od 1999. Jeden z głównych autorów programu ERP Softlab SQL System, biorący czynny udział we wdrożeniach produkcyjnych systemu. Specjalność : Projektowanie baz danych, zagadnienia wydajnościowe, budowanie systemów ERP, budowa baz wiedzy.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.