102. spotkanie Data Community Krakow

2020-01-22 Michał Sadowski Kraków

Każde kolejne spotkanie to coraz większa ilość pasjonatów platformy danych co nasz ogromnie cieszy. Tym razem, mamy przyjemność zaprosić Was na 102. spotkanie krakowskiej grupy Data Community.

KIEDY
26 lutego (środa) – 17:30

AGENDA
17:30 – 17:40 Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
17:40 – 18:40 Odświeżanie danych w Power BI – Adrian Chodkowski
18:40 – 19:00 Networking
19:00 – 20:00 Power BI a Mapa Polski powiatowej – Jacek Nosal
20:00 – 20:05 Zakończenie spotkania

ABSTRAKTY
Odświeżanie danych w Power BI – Odświeżanie danych w Power BI to temat niezwykle ciekawy i obszerny. Oprócz standardowych funkcjonalności jak harmonogram dostępny w serwisie mamy do dyspozycji naprawdę dużo różnego rodzaju funkcjonalności. Power Automate, REST API, OneDrive Refresh, Incremental Refresh czy też Push & Streaming datasets to tylko niektóre techniki i narzędzia, które można wykorzystać aby wybrać odpowiednią architekturę odświeżania danych na raportach. Jak to wszystko osiągnąć? Podczas sesji postaram się pokazać kilka praktycznych przykładów okraszonych niezbędną dawką teorii.
Power BI a Mapa Polski powiatowej – Większość wizualizacji w Power BI wykorzystuje dane globalne analityki danych – kontynent, kraj, kluczowe miasta. Albo: Stany Zjednoczone, stan, hrabstwo. Do tego AdventureWorks, rzadziej Contoso, Wide World Importers. O Northwind mało kto pamięta. Globalna wioska jest przepełniona takimi właśnie danymi. Jednak kiedy analityk, deweloper chce tą myśl technologiczną przenieść na krajowe podwórko, to rzeczywistość może nie miło zaskoczyć. Raporty dla zarządu, kadry zarządzającej dotyczące rynku lokalnego powinny zostać osadzone na mapie Polski. Jak zaprezentować dane z naszego “podwórka” na mapach dostępnych w Power BI? Na które elementy zwrócić uwagę? Na tej zaawansowanej sesji (wymagana wcześniejsza znajomość Power BI) otrzymasz zestaw praktycznych informacji jak zabrać się za wykonanie tego zadania i uniknąć kilku najczęstszych błędów na podstawie doświadczeń z wdrożeń u wielu klientów na terenie Polski.

BIO
Adrian Chodkowski – Deweloper, konsultant, trener i przede wszystkim pasjonat platformy danych Microsoft. Na co dzień pracuje w charakterze konsultanta z całym przekrojem narzędzi przetwarzających i wizualizujących dane. Uwielbia dzielić się wiedzą dlatego też dużo pisze i mówi na tematy związane z technologiami bazodanowymi i Business Intelligence. Główny organizator i mentor pierwszego hakatonu poświęconego platformie danych Microsoft o nazwie SiriusCoding. Założyciel bloga seequality.net. Prelegent na licznych konferencjach i spotkaniach użytkowników. W sferze zawodowej interesują go wszelkie technologie związane z przetwarzaniem i składowaniem danych.
Jacek Nosal – ekspert z ogromnym doświadczeniem (ponad 12 lat!) w pracy z systemami klasy ERP, BPM, CRM i BI. Związany z Krakowem – od zawsze i raczej na zawsze. Urodzony z opcją analizy danych, pasjonat map i przestrzeni topograficznej. Co roku przejeżdża dziesiątki tysięcy kilometrów aby analizować, wspierać oraz rozwijać klientów biznesowych w całej Polsce podczas różnorodnych zadań projektowych. Dzięki swojej rozległej wiedzy i doświadczeniu pomaga oszczędzać setki godziny potrzebnych aby udanie wdrożyć zaplanowany projekt w zadanym czasie oraz budżecie. Uwielbia wymagające wdrożenia, jeśli jest tylko taka potrzeba szkoli i poszerza horyzonty – własne i klientów, uzyskując ich satysfakcję i zadowolenie. Przy okazji, dużą satysfakcje sprawia mu obserwacja rozpowszechnianie wiedzy informatycznej. W czasie wolnym jeździ na rowerze i na nartach, a przez cały rok grywa w piłkę nożną oraz wychowuje swoje urwisy.

REJESTRACJA
Darmowa rejestracja na spotkanie dostępna jest na stronie MeetUp:
https://www.meetup.com/Data-Community-Krakow/events/268112347