100. Spotkanie PLSSUG Warszawa – Tomasz Libera i Łukasz Grala

2016-11-02 Michał Krużel Warszawa

Przed nami wielki kamień milowy – setne spotkanie warszawskiej części PLSSUG. Ani się obejrzeliśmy a stuknęło nam dziewięć lat i muszę powiedzieć, że na tle innych społeczności wyglądamy całkiem, całkiem nieźle. Na tę okazję zaprosiliśmy kilku gości z innych części naszego pięknego kraju, aby wspólnie cieszyć się tak zacnym momentem.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2016 r. w warszawskiej siedzibie Microsoft przy Alejach Jerozolimskich 195a.

Agenda:

18:00 – 18:15 Powitanie

18:15 – 19:15 Tomasz Libera – SSIS Catalog and SSISDB

Abstrakt:
SQL Server Integration Services od wersji 2012 oferuje możliwość publikacji projektów do bazy danych SSISDB. Dzięki temu otrzymujemy zintegrowane możliwości konfiguracji, zmiany kontekstu uruchamiania, logowania i monitorowania wykonywania pakietów.
W czasie sesji pokażę jak korzystać z bazy SSISDB nie tylko za pomocą interfejsu graficznego SSMS, ale także procedur składowanych i Powershell. Omówię strukturę tabel, indeksów oraz najważniejsze procedury. Przedstawię też sposoby zarządzania rozmiarem tej bazy – w pewnych sytuacjach może on bowiem stanowić problem.

19:15 – 19:35 Networking, luźne rozmowy, wyjątkowy poczęstunek

19:35 – 20:35 Łukasz Grala – Analysis Services usługą w Azure, a PowerBI dostępny on-premise

Abstrakt:
Na obie rzeczy czekamy już dość długo. O tym, że PowerBI będzie zintegrowany z Reporting Services wiemy już od dawna, w zeszłym roku taki roadmap ogłosił Microsoft, ma to być w 2018 roku.
To że Analysis Services ma być w formie usługi na Azure mówiło się „w kuluarach”. Jesień 2016 i mamy preview obu tych rozwiązań, które w dodatku dobrze się integrują. W czasie sesji zrobimy pierwsze spojrzenie na oba rozwiązania.

od 20:35 – konkurs-niespodzianka

 

Tomasz Libera
Członek zarządu Stowarzyszenia PLSSUG, założyciel i lider krakowskiego oddziału, organizator i prelegent konferencji SQLDay.
SQL Server Developer w jednej krakowskich uczelni, prowadzi zajęcia ze studentami z zakresu administracji i programowania baz danych oraz autoryzowane szkolenia SQL Server jako MCT. Prywatnie pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

Łukasz Grala
Architekt w TIDK, właściciela marki „Data Scientist as a Service”. Od 2010 roku Data Platform MVP. Poza tym lider w oddziale poznańskim PLSSUG, trener, autor szkoleń i warsztatów oraz wykładowca akademicki. Doktorant na Politechnice Poznańskiej w obszarze eksploracji danych.

Wstęp wolny, ale prosimy Was o rejestrowanie się.

Zapraszamy do zgłaszania swoich sesji. Jeśli wiecie coś, czego inni nie wiedzą, lub chcecie zgłębić temat, którego jeszcze nikt na naszej grupie nie przedstawiał: piszcie na warszawa@plssug.org.pl

 

Zapraszam,
Hubert

SQLServer Azure