10.Spotkanie PLSSUG Bydgoszcz i Toruń

2016-02-08 Rafał Suchorski Bydgoszcz i Toruń

Zapraszamy na kolejne w tym roku spotkanie Grupy. Tym razem będzie o raportowaniu przy pomocy najnowszego wydania Reporting Services oraz o statystykach danych.

Plan zajęć na 23 lutego  jest następujący:

17:00 – 18:30 Marcin Goł – “Scenariusze użycia SSRS 2016“.

Przez lata SSRS było jednym ze słabszych punktów pakietu SQL Server. Wąski zakres użycia oraz wygląd “z poprzedniej epoki” nie pomagał w przekonaniu użytkowników biznesowych.  Czy wersja 2016 coś zmieni ? Na co można liczyć wraz z nową wersją ?  Zapraszamy do wysłuchania sesji, w czasie której Marcin opowie o tym jak funkcjonuje SSRS oraz jakie nowości pojawią się w wersji 2016 (stan na CTP 3).

18:30 – 20:00 Rafał Suchorski – “Statystyki – po co mi to?“.

Sesja pomyślana tak, by ilość slajdów ograniczyć do minimum i jak najwięcej czasu poświęcić na dema. Oczywiście będzie odrobina teorii, ale oprócz niej zobaczymy praktycznie różnice, jakie zaszły w statystykach wraz z wprowadzeniem SQL Server 2014, sprawdzimy czy uda się nam oszukać SQL Server. Dowiemy się także czy warto używać specyficznego próbkowania. Sprawdzimy też, czy SQL Server zawsze używa tych statystyk, których byśmy oczekiwali.

Spotykamy się jak zwykle w sali S3 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, ulica Fryderyka Chopina 12/18. Prosimy o wcześniejszą rejestrację na Meetup’ie.